Celé Slovensko šokoval na začiatku septembra 2020 rozsudok vo veci objednávky a vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Mnohým prítomným sa nechcelo veriť vlastným ušiam, keď boli obžalovaní predsedníčkou senátu vyhlásení za nevinných.

Po pôvodnom rozsudku Špecializovaného trestného súdu sa prokurátor rozhodol podať odvolanie na Najvyšší súd, ktorý včera (15. júna) rozhodoval o prípade dvojnásobnej vraždy, pričom zazneli aj nové dôkazy. Senát zložený z predsedu Petra Paludu, sudkýň Dany Wänkeovej a Ivetty Macejkovej napokon zrušil nevinu Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

Prípad sa tak opäť vracia na Špecializovaný trestný súd do Pezinka, kde sa bude znova zaoberať obžalobou obvinených. Na najnovšie udalosti zareagovala aj samotná prezidentka, ktorá taktiež sledovala dianie na súde. ,,Trápenie rodičov a blízkych Jána a Martiny po dnešnom rozhodnutí Najvyššieho súdu sa nekončí, ale sú zase o krok bližšie k spravodlivosti,“ napísala na sociálnej sieti.

Zuzana Čaputová zároveň privítala rozhodnutie sudcov. ,,Ján Kuciak poukázal na cynizmus mocných a aj so svojou priateľkou Martinou Kušnírovou na to doplatili životmi. Aj od vyšetrenia ich vraždy a potrestania všetkých jej vinníkov sa preto dnes odvíja dôvera verejnosti v štát a jeho inštitúcie. Najvyšší súd pre obnovenie dôvery v justíciu dnes urobil veľmi dôležitý krok,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: YT/SME, FB/Zuzana Čaputová