Marian Kočner momentálne čaká vo väzbe v Leopoldove, pričom z uznesenia unikli ďalšie zaujímavé informácie. Podnikateľ plánoval krátko po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice utiecť zo Slovenska. Takto opísal detaily v SMS!

Marian Kočner čaká v Leopoldove na to, ako dopadne vyšetrovanie a proces v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice, no na krku má aj kauzu Technopol či zmenky televízie Markíza. Len pred pár hodinami unikol z uznesenia nechutný detail, ako plánoval zavraždiť Kuciaka.

Okrem toho sa potvrdila komunikácia podnikateľa s vplyvnými mužmi z politiky či biznisu. Medzi nimi sa spomína šéf Penty Haščák, poslanec Glváč, ktorý získal po kompromitujúcej konverzácii so Zsuzsovou prezývku “maznák”, či bývalý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky. Z uznesenia ale vyplynulo aj to, že Kočner plánoval krátko po vražde novinára útek zo Slovenska.

Denník N zverejnil rozhovor, v ktorom v apríli 2018 písal Rajeckému zo skupiny piťovcov SMS, v ktorej Kočner uvádza, že sa “treba pomaly zberať na odchod”. Dopravným prostriedkom na útek mala byť loď: “Medzinárodné vody to istia. Loď máme vybavenú,” uviedol. Rovnako unikla aj jeho konverzácia s Glváčom, ktorého chcel krátko po odstúpení Kaliňáka vidieť na poste ministra vnútra: “Tak, keď budeš minister vnútra, tak dobre. Tebe by to išlo. Aj vrahov Kuciaka by si našiel. Tak ty by si len ministroval a ja by som to celé riadil, aby dobre bolo,” napísal arogantne Kočner, na čo mu mal Glváč povedať, že “na to nemá nervy.” Útek sa ale napokon nekonal a Kočner skončil predbežne v base.

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME