Marian Kočner má od pondelka na krku nové mimoriadne závažné obvinenie. To sa má týkať prípravy vraždy Daniela Lipšica, Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. Kočner aj Zsuzsová obvinenia v novom prípade odmietajú, no už čoskoro ich čaká ďalší súd.

Podľa informácií Denníka N má od pondelka Marian Kočner na krku nové závažné obvinenia. Len nedávno pritom jemu aj Zsuzsovej Najvyšší súd zrušil nevinu a dvojica obžalovaných tak musí podstúpiť ďalšie súdne pojednávania vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Tentokrát je však Kočner spolu so Zsuzsovou obvinený vo veci objednávky prípravy vraždy generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho. “Mám informáciu od vyšetrovateľa, že by vyšetrovanie malo byť už v záverečnej fáze. Nechcem to rámcovať, ale v blízkom čase by to malo byť ukončené a spis by mal byť predložený prokurátorovi, teda mne, na ďalšie rozhodnutie,” uviedol dozorový prokurátor Michal Šúrek.

Podľa znenia obvinenia mal Kočner zadávať objednávku vraždy Žilinku a Lipšica ešte pred novinárom Jánom Kuciakom. Andruskó vypovedal, že Zsuzsová chcela dať zavraždiť najprv Žilinku za sumu 70-tisíc eur a potom Lipšica za sumu 200-tisíc eur. Objednávka bola aj na Šufliarskeho, no po zatknutí vykonávateľov už k žiadnym zločinom nedošlo. Kočner aj Zsuzsová svoju vinu popierajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N