Na povrch vyplávala ďalšia komunikácia Mariana Kočnera s niekdajším viceprezidentom Finančnej správy Dušanom Pátekom. Dvojica sa síce nerozprávala o konkrétnych menách, no o pár hodín mal Igor Matovič na krku problémy. Pred pár dňami bola pritom zverejnená kompletná komunikácia z Threemy.

Nadácia Zastavme korupciu odhalila v rámci spolupráce s OCCRP v projekte tzv. Kočnerovej knižnice komunikáciu medzi Marianom Kočnerom a niekdajším viceprezidentom Finančnej správy Dušanom Pátekom. Ten robil od roku 2006 na daňovom riaditeľstve v Bratislave a do jeho kompetencií spadali aj Kočnerove či Bašternákove firmy. V intenzívnej komunikácií si dvojka tykala a bavila sa o pracovných veciach.

V januári 2017 sa pritom mali dohadovať o akejsi záležitosti. „Ahoj. Podarila sa Ti tá urgencia? Ďakujeme,“ pýta sa Kočner, na čo mu Pátek odpovedá: „Hej, už som bol v BB a riešia to,“ čím má na mysli Daňové riaditeľstvo v Banskej Bystrici. 20. apríla 2017 ráno o štvrtej Kočner následne píše: „Dobré ráno. Posielam Ti k tej veci, o ktorej sme už hovorili, ďalší materiál, ku ktorému sa treba vyjadriť, ak sa dá, tak urgentne. Očakávaná odpoveď – metodické usmernenie by malo byť v intenciách toho, čo si všetci myslíme, tzn. sa jedná o krátenie dane. Ďakujem za všetkých.“ Pátek odpovedá, že to vyrieši urgentne. Kočner na to dodáva, že ide o „rozrobenú veľkú rybu“ a vec bude mať pekný úspech, a to aj mediálny.

Ešte v ten deň vyšiel článok redaktorky Martiny Ruttkayovej, ktorá s Kočnerom aktívne komunikovala. Píše o zisteniach NAKA a podnikaní Igora Matoviča, pričom padajú slová ako „zníženie základu dane“ či „biely kôň“. Krátko na to zorganizovali tlačovú besedu poslanci Smeru Raši a Jarjabek. Rovnako Robert Fico hovorí o Matovičovi ako o daňovom podvodníkovi, hoci daňové kontroly, ktoré intenzívne prebiehali, dospeli k záveru, že dnešný premiér neukrátil štát ani o korunu. Dušan Pátek sa k správam odmieta vyjadriť so slovami, že v otázkach sú viaceré dezinformácie. Svojej funkcie sa pritom vzdal len v roku 2019 pre zdravotné dôvody.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: index.sme.sk │ Foto: YouTube/Igor Matovič, Facebook/Igor Matovic, Televízia Markíza