V kauze sfalšovaných zmeniek, v ktorej boli odsúdený Marián Kočner aj Pavol Rusko, padol verdikt aj pre Štefana Ágha. Keďže sa proti poslednému rozsudku neodvolal, ten nadobudol právoplatnosť, a tak mal v piatok nastúpiť do výkonu trestu a odsedieť si 13 rokov za mrežami.

Špecializovaný trestný súd poslal ešte v októbri minulého roka Ágha za mreže na 13 rokov. Ten sa verdiktu spolu s právnym zástupcom nezúsčastnil, no mohol sa odvolať a vec tak posunúť na Najvyšší súd. To však neurobil, a preto mal v piatok podľa právoplatného rozsudku nastúpil na výkon trestu do zariadenia s minimálnym stupňom stráženia.

Namiesto mreží, za ktoré sa mal posadiť na 13 rokov, však opustil Slovensko a aktuálne má byť na neznámom mieste v zahraničí. Ágh to priamo potvrdil denníku Sme. “Som preč,” odvetil stručne. Uviedol, že nevedel o nástupe do výkonu trestu ani o právoplatnosti rozsudku. Na otázku, kde presne sa nachádza, nechcel odpovedať: “No určite vám to poviem, keď ste mi povedali takúto krásnu informáciu,” dodal.

Ágh má byť v zahraničí už dlhší čas a podľa svojich slov sa odvolal, hoci súd odvolanie nedostal. Podľa informácií TVnovín už Špecializovaný trestný súd kontaktoval políciu a žiadal o dodanie odsúdeného do výkonu trestu. Po odsúdenom je tak vyhlásené pátranie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YT/Denník N, FB/Televízne noviny TV Markíza