V parlamente to poriadne vrie! Udalosti z posledného roka prinútili verejnosť bez servítky odsúdiť najvyššie hlavy domácej politickej scény, pričom o svoje teplé miestečká vo vláde prišli viacerí poslanci. Ani to však mnohým z nich nebráni sebavedomo, ba priam arogantne vystupovať pred bežnými Slovákmi, ktorí si dnes pripomínajú prvé výročie smrti nehumánne zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej!

Aj keď by sa mala aktuálne domáca politická scéna snažiť o zjednotenie krajiny a prinavrátenie dôvery “obyčajných” ľudí, najvyššie postavení úradníci si neustále obraňujú výhradne svoje vlastné názory. Popri škandáloch pri volení ústavných sudcov sa strany momentálne bijú o voličov v prezidentnských voľbách, pričom im okrem vlastného blaha absolútne uniká skutočný záujem o občanov krajiny.

21. februára je tomu práve rok, čo si Slovensko pripomína prvé výročie od osudného dňa, kedy vrah usmrtil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Po tomto incidente, ktorý doslova otriasol krajinou, sa desaťtisíce občanov postavilo do ulíc, aby protestovalo proti súčasnej vláde, pričom mnohí poslanci sa dodnes držia svojich teplých miest zubami nechtami.

Ako uviedol bývalý premiér Robert Fico, jedným z tých, ktorí škodia štátu, je práve prezident Slovenskej republiky. Andreja Kisku však podľa neho nemá význam vyzývať na odchod z funkcie, avšak má zmysel odporúčať verejnosti nebrať jeho výzvy na slušnosť a boj proti zlu za vážne a dôveryhodné.

“V predvečer výročia ohavnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej by sme mali spomínať na nezmyselnú smrť dvoch mladých ľudí, ktorí volali o pomoc, ale štát to ignoroval. Mrzí ma, že Robert Fico na to rýchlo zabudol. Nebudem sa zapájať do neľudského besnenia, špinavých politických hier a vyjadrím sa ku všetkému až potom, ako si Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú slušne uctíme,” vyjadril sa na margo expremiérových slov prezident Kiska.

„Vo štvrtok podvečer zapálim s ľuďmi sviečku za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú v Košiciach na námestí, večer budem čítať články Jána Kuciaka v Tabačke. Až potom, v piatok, príde čas reagovať,“ dodal prezident, pričom svoje slová zverejnil na sociálnej sieti. Podľa dostupných informácii sa má Kiska vyjadriť k obvineniam jeho firmy KTAG, ktorá si mala od štátu vypýtať neoprávnenú vratku DPH vo výške 146-tisíc €, voči čomu vzniesla Národná kriminálna agentúra prvé obvinenie.

Zdroj: Facebook/AndrejKiska, RobertFico, cas.sk