V posledných týždňoch sa ukazuje, že Veronika Remišová ťahá za kratší koniec nielen v koalícií, ale aj vo vlastnej strane. Politický subjekt, ktorý kedysi založil exprezident Andrej Kiska, sa jej rozpadáva pred očami, pričom sa jej obrátili chrbtom aj verní straníci.

V najmenšej koaličnej strane panuje obrovské napätie, no Veronika Remišová sa nemieni vzdať predsedníčkej stoličky, i keď ju o to žiadajú mnohí kolegovia. Šéfke strany Za ľudí určite nepomohlo ani konanie ministerky spravodlivosti, ktorá sa k interným konfliktom vyjadruje už aj verejne.

Práve ona mala spôsobiť vážny rozkol v strane. ,,Pani Kolíková a skupina okolo nej vyvolali vojnu a mediálnymi výstupmi rozstrieľali stranu ako rešeto. Následne vytvorili v strane frakciu, ktorá vždy znamená štiepenie a v 99 % aj odchod,“ uviedla Remišová v rozhovore pre cas.sk.

45-ročná politička zároveň upozornila, že majú s Kolíkovou rozdielnu minulosť v politike. Bývalá členka strany OĽaNO totiž bojovala v opozícií proti Smeru a ľuďom, ktorí sú už dnes vo väzení alebo v kolúznej väzbe. Mária Kolíková však v tom čase sedela vo vláde s Robertom Ficom a Robertom Kaliňákom. ,,Bolo to v čase, keď kulminovali všetky veľké kauzy. Keď Robert Fico nadával novinárom do protislovenských špinavých prostit**ok, alebo keď prepukla kauza Bašternák, tak v zlomových okamihoch som nepočula od nej ani slovo protestu proti škandálom, ktoré vtedajšia vláda páchala,“ vysvetlila predsedkyňa strany.

Remišová je presvedčená, že Kolíková plánuje štiepiť nielen stranu, ale v konečnom dôsledku aj vyvolať destabilitu vo vládnej koalícií. Momentálne sa má však ukazovať niekoľko scenárov, ktoré môžu nastať, no politička ich nechcela konkretizovať. Rozhodla sa sústrediť na rozvoj strany v regiónoch, pričom pravidelne cestuje po Slovensku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Veronika Remišová, Martin Kvetko