Mária Kolíková zverejnila na svojom profile mimoriadne smutnú správu. O život nečakane prišla len 34-ročná Lenka, ktorá bola navyše vo vysokom štádiu tehotenstva. Mladá žena bola manželkou pracovníka Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Len 34-ročná Lenka sa spolu s manželom, ktorý pracuje v ZVJS, tešila na vysnívané bábätko. Rodinné šťastie však zničil Covid, ktorým sa mladá žena nakazila. V nemocnici sa jej tehotenstvo vo vysokom štádiu nečakane skomplikovalo a Lenka prišla o život!Lenka ochorela na Covid-19 vo vysokom štádiu tehotenstva, kedy lekári rozhodli, že pre život bábätka bude bezpečnejšie ukončiť tehotenstvo akútnou sekciou. Lenka ďalej bojovala o svoj život už sama, no, bohužiaľ, dňa 11. februára 2021 prehrala svoj boj s chorobou Covid-19,“ zverejnil smutné podrobnosti Zbor.

Doma tak ostal zronený manžel Andrej, ktorý sa už stará o staršieho, takmer 2-ročného synčeka. Jeho kolegovia sa mu rozhodli vo veľmi ťažkej situácií pomôcť aspoň finančne a zbierajú pre neho peniaze, aby sa dokázal postarať o dve detičky. „Touto cestou sa na vás obraciame s prosbou o finančnú pomoc pre nášho kamaráta a kolegu… Slová sa hľadajú ťažko, ale sme pripravení pomôcť. Cieľom dobrovoľnej finančnej zbierky je uľahčiť Andrejovi novú životnú cestu, na ktorú sa musí vydať so svojimi deťmi a aspoň sčasti mu tento začiatok zabezpečiť tak, aby sa mohol sústrediť len na lásku svojich detí a nemať starosti s tou praktickou stránkou života,“ prosia ľudí o pomoc na číslo účtu SK89 0900 0000 0002 8435 4774.

K výzve sa pripojila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá sa objavila v epizóde seriálu Pumpa, po ktorej nasledovalo ospravedlnenie televízie, ako aj tresty po tých, ktorí seriál pripravujú. Politička prejavila súcit s rodinou zamestnanca ZVJS: „V niektorých momentoch sú všetky slová zbytočné. Ako ženu aj ako matku ma veľmi hlboko zasiahla informácia o bolestnej strate, ktorá postretla nášho kolegu, príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže. Vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ dodala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zbor väzenskej a justičnej stráže, Mária Kolíková │ Foto: YT/REFRESHER SK