Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková čelila v pondelok odvolávaniu zo svojho postu po tom, ako na tento krok podal návrh Smer na čele s Robertom Ficom. Politička si však svoje miesto obhájila a naďalej tak bude zotrvávať vo funkcií. Takto hlasovali jednotlivé kluby!

Ministerka čelila po útokoch Roberta Fica a Smeru odvolávaniu zo svojho postu, no Eduard Heger ako aj vláda političku napokon podržali. O jej odvolaní hlasoval i parlament, pričom zo 117 hlasujúcich bolo za odvolanie 51 poslancov z radov opozície, kým proti 63, foto hlasovania >>> TU <<<. Dvaja členovia z klubu OĽaNO sa hlasovania zdržali.

Kolíková sa po hlasovaní poďakovala za podporu strany Za ľudí, ako aj premiéra SR. Zaujímavosťou pritom podľa portálu Aktuality je, že asi 27 poslancov OĽaNO odišlo ešte pred hlasovaním, kým niektorí z prítomných klubu hlasovali nohami!

Poslanci Herák aj Ňarjaš pred hlasovaním otvorene uviedli, že ich Kolíkovej vysvetlenia nepresvedčili a budú požadovať ďalšie stretnutie s ministerkou. Po hlasovaní už ale Herák tvrdil, že opakované „grilovanie“ političky nie je potrebné a celú záležitosť delegovali na premiéra a predsedníctvo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: HN/televízia