Minister hospodárstva predstúpil pred pondelkovým rokovaním vlády pred verejnosť s informáciou, na ktorú všetci netrpezlivo čakajú. Richard Sulík ohlásil, aké zdražovanie čaká slovenské domácnosti a odkaz poslal aj svojmu kolegovi Igorovi Matovičovi.

Richard Sulík po špekuláciách a obviňovaní zo strany ministra financií Igora Matoviča predstúpil pred verejnosť na pondelkovej tlačovej besede krátko pred rokovaním vlády. Zdražovanie energií v roku 2023 je hlavnou témou slovenských domácností, pričom vláda už schválila výrazné navýšenie dôchodkov v rámci protiinflačného balíka.

Minister hospodárstva, ktorý stále nepozná meno svojho nástupcu, na rovinu uviedol, že Slováci budú musieť s energiami šetriť. Zároveň však dodal, že v takom prípade sa ceny pre budúci rok nemusia príliš zmeniť oproti tým súčasným: „Kto ušetrí 15 %, bude mať cenu veľmi blízku tomu, čo platí aj dnes.“

Sulík priznal, že ide o nepopulárny krok, no zároveň nevyhnutnú požiadavku na to, aby ministerstvo dokázalo ceny udržať. Vysvetlil, že z viacerých zložiek sumy za energie sa dvojnásobne navýšia tzv. náklady na odchýlku. Časť sumy nevie pritom predpovedať, keďže je v rukách ministerstva financií. Igorovi Matovičovi odkázal, že robí paniku a ak by vedel viac o danej problematike, dalo by sa konfliktu dvoch politikov predísť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/Richard Sulík