Kríza koalície vrcholí v týchto dňoch, pričom o ďalšom osude sa má rozhodnúť už v stredu, keďže Boris Kollár si nechal týždeň na rozmyslenie ďalších krokov. Najväčšie napätie panuje medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, ktorých sa snaží uzmieriť aj poslanec Jozef Pročko.

Koaličná kríza sa vlečie už niekoľko týždňov, a kým opozičné strany a mimoparlamentný Hlas volajú po odchode celej vlády, koaliční partneri sa snažia nájsť riešenie, ktoré by prinieslo rozumný kompromis. V hre je aj demisia premiéra, ku ktorej ale podľa odhadov politológov nedôjde. Rovnakého názoru je aj Boris Kollár, ktorý k téme nedávno prehovoril v televíznej politickej debate.

Najnovšie ozrejmil svoj názor aj na sociálnej sieti, keď uviedol, že spor Matoviča a Sulíka, ako aj ďalšie pokračovanie vlády, záleží práve od nich dvoch. Je presvedčený, že ich odchodom z pozícií by nedošlo k žiadnej zásadnej zmene: “Záleží na tom, či do seba vstúpia alebo nie. Nezmenilo by sa vôbec nič! Títo dvaja páni by odišli do parlamentu, tam by absolútne ovládali svoje poslanecké kluby a peklo by pokračovalo ďalej.”

Situáciu prirovnal k predošlej vláde Roberta Fica, pričom zverejnil poriadne tvrdé vyjadrenie. “Ľutoval by som tých chudákov, ktorých by dosadili do vlády. Máme jasný príklad spred dvoch rokov, kde Robert Fico musel odstúpiť a z urazeného ega šikanoval premiéra Pellegriniho,” nedával si servítku pred ústa Kollár, ktorý ako príklad spomenul zamietnutie stratifikácie nemocníc.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Boris Kollár