Boris Kollár, ktorý len nedávno zahlasoval spolu s opozičnými poslancami za to, aby do parlamentu priviezli na rokovanie aj obvineného Vladimíra Pčolinského, predstúpil v piatok pred novinárov. Na tlačovej besede prehovoril o výstavbe nájomných bytov na Slovensku.

Predseda parlamentu a strany Sme rodina na piatkovej tlačovej besede prehovoril na tému, ktorá bola jedným z pilierov straníckej predvolebnej kampane. Boris Kollár od začiatku vstupu do politiky sľuboval ľuďom lacnejšie nájomné byty, pričom podľa jeho slov sa práve v nadchádzajúcich týždňoch plánuje pustiť do práce.

Predseda Národnej rady sa opakovane nechal počuť, že by rád postavil 25-tisíc nájomných bytov: “Týmto štartujeme výstavbu štátnych nájomných bytov,” uviedol dnes so slovami, že predložia cez svoj klub nový zákon. “Čo sa týka časového harmonogramu, dnešným dňom predkladáme návrh zákona. Predpokladáme, že prvé byty budú dokončené v roku 2023,” doplnil ho Holý. Do konca roka 2030 by tak chceli zrealizovať sprístupnenie až 100-tisíc bytov, predovšetkým v krajských mestách.

Kollár tiež prízvukoval, že do roku 1989 pribúdalo ročne tisíce štátnych bytov. Zdôraznil, že sa rovnako len od roku 2015 zvýšili ceny nehnuteľností o 42 percent, kým platy neporástli ani zďaleka takýmto tempom. Mnohé rodiny si tak podľa jeho slov nemôžu dovoliť platiť vysoké nájmy. Novopostavené štátne byty by sa pritom cenovo za nájomné mali pohybovať v Bratislave okolo 345 eur, kým v Košiciach okolo 312 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sme rodina │ Foto: Televízia JOJ