Zákon o výraznom rozdelení očkovaných a neočkovaných bol pozastavený stranou Borisa Kollára. Tomu sa nepáči, že by zákon polarizoval občanov SR práve ich výrazným rozdelením, ktoré by znamenalo veľké výhody pre jednu skupinu naproti výrazným obmedzeniam pre nevakcinovaných.

Za názor Borisa Kollára sa postavil aj Igor Matovič. Obaja sú proti tomu, aby boli Slováci rozdelení na dve kategórie, pričom nezaočkovaní ľudia by si pri vstupoch do rôznych miest a podujatí opakovane platili nemalé peniaze za teraz už spoplatnené antigénové testy či PCR testy súkromných firiem.

Strana Sme Rodina podporila Matovičov návrh o očkovacej lotérií a sprostredkovateľskom bonuse a považuje ho za pozitívny motivačný prostriedok. Fungovať začne približne o dva týždne a budú doň zapojení všetci tí, ktorí sa dali očkovať od 1. júla 2021. Avšak nútenie ľudí k vakcinácií prostredníctvom zákazu vstupu na podujatia a do prevádzok bez očkovacieho preukazu považujú za neprijateľné.

Igor Matovič sa preto zaviazal k nájdeniu kompromisu medzi ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským a stranou Sme Rodina. Spoločná cesta by sa mohla nájsť napríklad v možnosti, že nezaočkovaní ľudia by sa museli dať testovať, avšak iba za symbolickú cenu, pričom zvyšok sumy by doplácal štát. Touto stratégiou by sa malo predísť k „nedobrovoľnému“ očkovaniu občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: IG/kollarboris, YT/SME