Boris Kollár si už v minulosti postavil hlavu a vláde dal ultimátum na dohodnutie sa. Tentokrát sa opäť vyhráža odchodom z koalície, pričom dôvodom má byť 120 miliónov eur, ktoré plánuje zo štátnej kasy rozdať medzi rodiny s deťmi. Koaliční partneri pritom z tohto návrhu nie sú nadšení.

V koalícii to opäť vrie po tom, čo Boris Kollár zadal vláde ďalšie ultimátum. Predseda parlamentu, ktorý si odskočil na dovolenku s touto ženou, totiž trvá na tom, že chce odklepnúť jednorázový príspevok vo výške viac ako 100 eur na jedno dieťa. Štátna pokladnica by sa tak po schválení odľahčila o obrovskú sumu 120 miliónov eur.

Práve z toho nie sú nadšení ďalší koaliční partneri, ktorí by skôr uvítali systémové riešenia problematiky. Takého názoru je aj Veronika Remišová, ktorá podľa svojich slov odmieta prispievať aj deťom extrémne bohatých rodín. Pre televíziu Markíza tiež uviedla, že si treba uvedomiť, že na príspevky by sa museli vyčleniť obrovské financie zo štátnych prostriedkov.

Koalícia sa musí na schválení či odmietnutí dohodnúť do konca júla. Kollár, ktorého strana má pod sebou aj rezort sociálnych vecí, však trvá na svojom a dostal sa aj k vyhrážaniu. Zadal totiž ultimátum, že ak tieto peniaze pre rodiny vláda odmietne poskytnúť, odchádza z koalície. “Toto keď neprejde touto vládou, tak táto vláda nemôže počítať s tým, že ju budeme podporovať,” nechal sa počuť. Do koalície sa pritom pred pár dňami obul aj Robert Fico a kvôli antigénovým testom podal trestné oznámenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YT/Denník N, FB/Sme rodina