Šokujúcu informáciu o zadržaní šéfa Slovenskej informačnej služby síce zatienila demisia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, koaliční lídri si uvedomujú, že ide o mimoriadne vážnu udalosť. Najmä Boris Kollár, ktorého strany je Vladimír Pčolinský nominantom. 

Líder Sme Rodina vystúpil na špeciálnom vyhlásení, kde žiadal, aby boli všetci zainteresovaní v konkrétnom prípade zbavení mlčanlivosti. „Sme presvedčení, že skutok sa stal a bol by som nerád, keby sa v tejto kauze postupovalo ako v minulosti, kde kľúčových svedkov zbavili mlčanlivosti po desiatich rokoch,“ hovorí Kollár.

„Chceme poznať odpovede a nechceme, aby bol tento proces zdržiavaný,“ dodal a zároveň sa k nemu pripojil minister práce, sociálnych vecí a rodiny. „Teraz sa tvrdí, že netreba zbavovať mlčanlivosti,“ dodal Krajniak. „Tu nejde o to, že by sme chceli tvrdiť, že skutok sa nestal. My tvrdíme, že sa niečo stalo a žiadame, aby sa to čo najskôr vyšetrilo,“ povedal na záver.

Podľa dostupných informácií, je Vladimír Pčolinský obvinený z brania úplatku od Zoroslava Kollára. Práve jeho mala SIS-ka odpočúvať a úplatok pre šéfa tajnej služby mal byť za to, že ho prestanú sledovať.

Vyhlásenie Borisa Kollára

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia