Do nedeľňajšej politickej diskusie televízie Markíza Na telo prijal pozvanie poslanec Richard Sulík a predseda parlamentu Boris Kollár. Ten sa po tom, ako mu moderátor pripomenul jeden ostrý výrok na adresu LGBTI komunity, rozohnil tak, že mu nechali vypnúť mikrofón. 

Nedeľňajšia diskusia v Na telo hostila v štúdiu tentokrát Richarda Sulíka a Borisa Kollára. Predseda parlamentu bol počas rozhovoru o právach LGBTI poriadny namosúrený. Najprv sa debata viedla okolo zákona o partnerskom spolužití.

Šéf parlamentu sa nechal počuť, že Sme rodina zákon nepodporila v momentálnom znení, no po úprave by mal byť schválený medzirezortným pripomienkovým konaním. Moderátor Michal Kovačič následne vytiahol Kollárovo staršie vyjadrenie o príslušníkoch LGBTI komunity: “Oni patria do ústavu a nie na ulicu. Vždy to boli úchyláci a nemali tú diagnózu nikdy vylúčiť,“ vyjadril sa v minulosti Kollár.

Ten sa však okamžite bránil so slovami, že tieto vyjadrenia boli výlučne na adresu osôb z istého obrázku, na ktorom kľačia na štyroch s obojkom okolo krku. Kovačič sa politika opýtal, či to nepovažuje za pokrytecké, keď si on sám písal súkromné správy s maloletým dievčaťom zo známeho zariadenia alebo s trans ženou. Kollár sa však ohradil s vysvetlením, že on “nič neťahal na ulicu”.  Keď nechcel opakovane vrátiť slovo moderátorovi, ten nechal politikovi dočasne vypnúť mikrofón. Ďalší známy slovenský politik zas prehovoril o depresii a myšlienkach na samovraždu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Televízia Markíza/Na telo s Michalom Kovačičom