Robert Fico sa po neúspešne zvolanej mimoriadnej schôdzi kvôli odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca obul do predsedu parlamentu Borisa Kollára. Po slovách o dovolenke mu však šéf Sme rodina vrátil úder a poslal expremiérovi uštipačný odkaz.

Predseda Smeru inicioval mimoriadnu schôdzu, na ktorej chcel spolu s Petrom Pellegrinim odvolávať súčasného ministra vnútra Romana Mikulca. Dôvodom malo byť stiahnutie vyšetrovateľky z tímu Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej, ako aj slová kajúcnika Csabu Dömötöra o krivej výpovedi a ovplyvňovaní, ktorú opozícia dávala do súvislosti s Dušanom Kováčikom.

Ako sa napokon ukázalo, tlaky na svedka neprichádzali z radov polície a na povrch vyšla aj ďalšia šokujúca skutočnosť, ktorá odporuje vyjadreniam Fica na tlačových besedách. Ten sa však napriek snahe zhodiť Mikulca z postu na pondelkovej schôdzi rovnako ako Pellegrini neukázal. Pritom však poukazoval na neprítomnosť predsedu parlamentu Borisa Kollára a tvrdil, že politik si urobil kšefty s developermi a následne zmizol na dovolenku.

Kollár však poslal Ficovi ostrý odkaz na sociálnej sieti, v ktorom ho rozhodne nešetril. „Keď pán Fico tak vehementne chce odvolávať ministra Mikulca, tak prečo nebol v pondelok v parlamente? On je predkladateľ a nedošiel do parlamentu. Ak by som mal klesnúť na jeho úroveň, budem zvolávať tlačovku a pýtať sa, či už išiel s Troškovou na dovolenku. Veď v nedeľu už dosť nasmradil, tak v pondelok už dovolenkuje. Už kašle na vlastné podanie a nepríde do práce. Ja na jeho úroveň neklesnem,“ bráni sa politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/ │ Foto: FB/Robert Fico, Boris Kollar YT/SME