Boris Kollár vo svojej predvolebnej kampani prekvapil voličov, keď im sľúbil postavenie tisícov štátnych nájomných bytov ročne. Nápad z dielne Sme rodina komplikovalo množstvo problémov vrátane zákonov. Predseda parlamentu nedostal dostatočnú podporu ani v parlamente. O to viac mnohých občanov prekvapili jeho nedávne slová v relácii Na hrane.

Boris Kollár pred parlamentným voľbami 2020 oznámil, že plánuje postaviť 25-tisíc štátnych nájomných bytov ročne. Podľa jeho slov budú ceny nájmu nehnuteľností o 30 až 50 % lacnejšie, ako tie trhové. Sme rodina však narazila na niekoľko vážnych problémov. Bolo totiž nutné zmeniť stavebný zákon, no koalícia sa do úprav nehrnula.

Nová stavebná legislatíva napokon prešla prvým čítaním až vo februári 2022. Predseda parlamentu v tom čase oznámil, že mu zmena zákona výrazne pomôže pri výstavbe nájomných bytov. Vzápätí sa však celý projekt stával čoraz viac nereálny. Hlasovanie s touto témou sa v parlamente neustále presúvalo, i keď bolo už v druhom čítaní.

O to viac Kollár prekvapil v politickej relácii Na hrane, kde oznámil, že sa môžu záujemcovia o štátne nájomné byty nezáväzne registrovať na oficiálnej stránke Agentúry štátom podporovaného nájomného bývania. ,,Tento formulár slúži na prejavenie prvotného záujmu. Ďalším krokom bude zverejnenie ponúk bytov, kde si záujemcovia budú môcť rezervovať konkrétny byt,“ uvádza Sme rodina na sociálnej sieti. Podľa slov známeho multiotecka sa bude čoskoro stavať prvých 9-tisíc bytov.

Záujemcovia o štátne nájomné byty sa môžu registrovať >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sme rodina, najomnebyvanie.info, TV JOJ | Foto: FB/Sme rodina, Pexels