Kollár dnes opustil nemocnicu po dohode s riaditeľom, ktorý mal usúdiť, že jeho stav sa postupne zlepšuje. Stalo sa tak krátko po medializácií konfliktu zdravotných sestier so ženami, ktoré politikovi pomáhali s ošetrovaním. Teraz prehovorila Linda Rezešová.

Boris Kollár bol v piatok prepustený z Nemocnice sv. Michala v Bratislave, pričom ho sprevádzali ochrankári vo vozidle. Riaditeľ zhodnotil, že politikov stav sa zlepšuje a môže pokračovať v domácej liečbe. Prepusteniu predchádzali mediálne informácie o tom, že na oddelení malo dôjsť k opakovaným konfliktom. Hádky mali nastať medzi niektorými zdravotnými sestrami a kamarátkami či expartnerkami, ktoré sa o predsedu parlamentu chodili starať. Sestrám malo údajne hroziť siahnutie na vianočné odmeny, čo riaditeľ zariadenia poprel. Následne urobila rázny krok Zuzana Čaputová a do nemocnice zatelefonovala. Najnovšie sa rozhodla po celom škandáli prehovoriť jedna z ošetrujúcich expartneriek, Linda Antal Rezešová.

Kollárova bývalka uviedla, že konflikt mali s dvomi sestričkami. Vo chvíli, keď rehabilitačná sestra cvičila s politikom, pričom v izbe bola aj doktorka, Rezešová a upratovačka, mala vojsť do miestnosti jedna zo sestier a spustiť krik. “No a prišla do izby jedna sestra, ktorá tu začala po nás nepríčetne kričať, takže videla to doktorka, rehabilitačná sestra aj tá pani, ktorá čistila kúpeľňu. Pravdepodobne to nebolo prvýkrát, pretože podľa reakcií tej pani upratovačky súdim, že sa s touto reakciou už stret­la. Teda podľa jej výrazu, ktorý mala na tvári,” tvrdí Rezešová pre Nový Čas.

Dodala, že ani keď sa ju snažila upokojiť a ľudsky sa dohodnúť, sestrička s krikom neprestávala. Potvrdila tiež, že rúško po celý čas nosila ako všetci ostatní. Odmieta tiež vyjadrenie, že by bola len nejaká návšteva chorého politika, pričom vzhľadom na jeho stav potreboval celodennú starostlivosť. “To nie je návšteva. Nedá sa, aby tu bol jeden človek 24 hodín v kuse, pretože sa potrebujete niekoľko hodín aj vyspať, potrebujete chodiť do práce, takisto má každý z nás rodinu alebo deti, manžela, manželku, takže to je naozaj nemožné, aby starostlivosť zastrešoval jeden človek. Všetci sme dostali písomné vyhlásenie od ošetrujúceho lekára o tom, že súhlasí s tým a máme povolenie od neho aj od nemocnice na to, aby sme tu tento servis pre Borisa zabezpečovali,” dodala so slovami, že v prípade krátkeho oddychu jej bol k dispozícií len gauč.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Boris Kollar, Instagram/lindarezesova