Niet ani najmenších pochýb, že slovenská hudobná má scéna ma poslucháčom stále čo ponúknuť, o čom svedčí i množstvo hitov, ktoré v domácich rebríčkoch neraz zvalcujú aj zahraničné topky. Ako sa zdá, po minuloročnom megaošiali okolo skladby „Hej, sokoly“ sa dostávajú do popredia ďalší tradiční ľudovkári, no tentokrát nejde o Kandráčovcov, ale Kollárovcov!

Odkedy sa uplynulý rok dostal do povedomia Slovákov hit „Hej, sokoly“, neexistuje snáď jediná veselica či párty, ktorá by mohla tento fenomén vynechať. Domáca hudba však prekvapuje naďalej, pričom do popredia sa v poslednom období pomaly, ale isto neustále dostávajú tradície a folklór.

Medzi absolútnu špičku medzi ľudovkármi patria okrem Kandráčovcov i Kollárovci z Kolačkova (okr. Stará Ľubovňa), ktorí začali svoju kariéru ešte v roku 1997. Prevažne rodinna kapela vydala v týchto dňoch nový singel „Kukulienka“, pričom sa okamžite zaradil do TOP trendov na slovenskom YouTube. Nielen fanúšikovia pri skladbe nešetria chválou a okrem samotnej piesne vyzdvihujú i jej videoklip. „Super ako vždy, poteší a zahraje na duši. A hlavne, človek pri nich zabúda na všetky starosti. Sú lepší ako všetci lekári dokopy. Sú mladí, pekní, se*i a k tomu vedia spievať a vedia hrať. Pri nich sa dá na všetko zabúdať,“ znie jeden z mnohých komentárov. A čo vy, tiež ste sa zamilovali na prvé počutie?

Kollárovci- Kukulienka

Zdroj: YouTube