Rokovania parlamentu sa občas podobajú skôr na komédiu ako na seriózne jednanie najvyšších predstaviteľov Slovenskej republiky. To je aj dnešný prípad, kedy Andrej Danko vyšmaril za dvere známeho poslanca…

V stredu sa rokovanie parlamentu zvrhlo na poriadnu komédiu. Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) sa odhodlal k nečakanému kroku a po hádke vykázal z miestnosti známeho poslanca. Vyhodenie za dvere umožňuje Dankovi nový rokovací poriadok, ktorý národniar s radosťou použil.

Vyhodeným poslancom je liberálny Poliačik, ktorý najnovšie pôsobí v Progresívnom Slovensku. Vykázaniu z miestnosti predchádzali ostré výmeny názorov, ktoré sa týkali zrušenia daňových odvodov pre reťazce. Včera sa totiž Európska komisia rozhodla dať stopku zákonu z dielne SNS, ktorý mal byť neférový a zvýhodňovať isté reťazce a podľa odborníkov mal zvýšiť ceny potravín o 7 eur mesačne na každú 4-člennú domácnosť.

Matečná sa spolu s Dankom voči rozhodnutiu Bruselu ohradili a vec chcú dať prešetriť. Medzitým navrhol práve Poliačik zrušenie tohto nezmyselného zákona a Dankovi odporučil, aby si priznal chybu: “Ak si chcete priznať chybu, zahlasujte za náš zákon. Priznajte si, že ste urobili blbosť a zdvihli ceny potravín. (…) Takto sa správa len obyčajný chrapúň,” zahlásil podľa portálu Aktuality Poliačik.

Jeho návrh však Danko presunul na záver schôdze a Poliačika za jeho výrok, za ktorý sa odmietol ospravedlniť, vykázal z rokovacej sály, pričom o chvíľu označil poslankyňu Cigánikovú ako Cigáničk… Napokon Danko presadil rovnaký zákon o zrušení odvodov ako Poliačik v zrýchlenom legislatívnom konaní. Vyjadrenia obidvoch činiteľov si pozriete vo videách nižšie.

 

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook, YuTube