Pred dvoma týždňami niekto zranil slobodu a demokraciu na Slovensku. Národ si ju ale pomaly ošetruje a opäť bude pevne stáť na nohách. Bohužiaľ, za jej stráž zaplatili životom novinár a jeho snúbenica. Novinár, ktorý sa stal symbolom…

Slovensko je od svojho samostatného fungovania pod nadvládou vyvolených. Národ si však zvykol a s miernymi námietkami to toleroval. Postupom času bol viac a viac apatický voči vidine nejakej zmeny. Čas plynul, mocní si brali, chudobní si zvykali a priemerní prežívali.

Boli však aj takí, ktorým to jedno nebolo. Zisťovali, písali a publikovali. Nazývajú ich hyenami, supmi alebo protivládnymi prostitútkami. Dlhé roky suplujú prácu polície, ktorá často zlyháva tam, kde by mala byť úspešná. Stráž nad demokraciou, aj keď občas neobjektívna, ale stále stráž. Novinári.

Väčšinu káuz našej drahej vlády priniesli práve oni. Na striebornom podnose priamo policajným vyšetrovateľom. Často však bez nejakej odozvy. Ťažko sa vyšetruje niekto, kto vám šéfuje. To je pochopiteľné. A takto to ide už nejaký ten rok a národ sa hnevá, ale ďalej normálne funguje. Páni tam hore sa zdajú byť nedotknuteľní.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová
Ján Kuciak a Martina Kušnírová

Potom však prišiel deň, ktorý v moderných dejinách našej domoviny nemal obdobu. Vražda novinára a jeho snúbenice priamo v ich vlastnom dome. Niekto chcel umlčať jeho chuť po pravde a spravodlivosti. Slovensko sa otriaslo v tých najhlbších základoch a cítili to hlavne ľudia na tých najvyšších poschodiach. Aj takí, o ktorých písal.

Niekto chcel zabiť slobodu a demokraciu, ale asi veľmi podcenil náš národ. Malo to úplne opačný efekt. Slovensko, to poctivé Slovensko sa zomklo ako ešte nikdy. Zomklo sa aj napriek tomu, že niektorí z nás sú tisíce kilometrov od domova. Nikto nezabudol, kde sú jeho korene. Slovensko sa spojilo v jeden obrovský celok s jednoznačným odkazom na tento nehanebný útok. Nevzdáme sa! Nemôžete umlčať pravdu! Už vám to nedovolíme!

Za vidinu lepšej budúcnosti Slovenska môžeme ďakovať Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej. Aj keď písal o neprávosti na najvyšších miestach, nikdy sa nebál. Bohužiaľ, my sme ich nedokázali ochrániť. Niekto ich zavraždil, ale poranil aj nás. No my už to viac nedopustíme. Dnes už sa do nášho štátu pomaly vracia spravodlivosť a podkopáva stoličky tým najvyšším. Už bolo na čase. Zaplatili sme však vysokú daň. Život novinára a jeho snúbenice.

Novinára, ktorý sa stal symbolom…

Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.