V sobotu (7. augusta) sa na obrazovkách televízie JOJ uskutočnil 26. ročník súťaže krásy Miss Slovensko 2021. Na mólo sa postavilo 12 finalistiek, ktoré sa okrem iného predviedli v svadobných šatách, rôznych modeloch, ale aj, ako už býva štandardným zvykom, v plavkách.

Miss Slovensko sa napokon stala 21-ročná Sophia Hrivňáková z Banskej Štiavnice, kým korunku prvej vicemiss si odniesla Sylvia Šulíková a druhou vicemiss je Jana Vozárová z Púchova. Medzi divákov veľkolepého finále patrila aj slovenská komička Simona Salátová, ktorú však program v istom slovazmysle poriadne znechutil.

Ako uviedla, finalistky boli podľa jej vnímania krásne a šikovné, avšak výčitky mala predovšetkým voči organizátorom šou. “Nerozumiem tomu, že na Slovensku nevieme spraviť aspoň maličký krok smerom dopredu. Posunúť sa od stereotypizovania krásy na jediný druh, a keby ste sa pýtali aký, tak vám ho v primetime naservíruje jedna z najsledovanejších televízii. Pozerajte na mňa ako na kravu, ale vidieť toto nepomôže žiadnej žene alebo dievčaťu,” nešetrila kritikou komička.

Ako pouzkázala, predmetné posudzovanie krásy vyvíja poruchy príjmu potravy doslova už u malých detí, pričom by uvítala, keby boli ukázané aj ženy “normálnych” proporcii. “Prečo nevieme prijať skutočnosť a diverzitu? Nikto, kto tam sedí, sa tomu nečuduje? Dievčatá sú krásne a šikovné. Ale to sú aj ženy, ktoré nemajú veľkosť S, tak, prosím, nevnucujme predstavu, že len a len toto je skutočná krása,” vyzýva Salátová. Následne zverejnila jednoduchú anketu ohľadom vnímania seba samých pri sledovaní relácie Miss Slovensko, pričom pridala aj zopár príbehov, ktoré jej napísali rôzne fanynky. Súhlasíte so Simonou alebo máte na súťaž iný pohľad?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/simonacomedy, tvjoj