Komisia prešetruje smrť Lučanského vo väznici: PRVÉ slová členov!

Dátum:

Komisia zložená z politikov koaličného aj opozičného spektra aktuálne vo väznici v Prešove prešetruje smrť generála Lučanského, ako aj okolnosti, za akých k tragédií došlo. Viacerí členovia komisie vyjadrili svoj postoj k citlivej problematike. 

Do väznice, kde došlo 30. decembra 2020 k dokonanému pokusu o samovraždu Milana Lučanského, už dorazila podľa informácií televízie Markíza Denisa Saková (Hlas), Milan Laurenčík (SaS), Juraj Krúpa (OĽaNO) či Marian Kotleba (ĽSNS). Členovia komisie vyjadrili snahu zistiť viac o okolnostiach, za ktorých došlo k incidentu koncom roka 2020.

„Mal som nejaké pochybnosti medzi písomnými materiálmi a videom, ktoré sme videli, tak by som sa chcel opýtať, ako to je. Máme mlčanlivosť, takže nerád by som nejako konkretizoval, ale sú tam nejaké nezrovnalosti, ktoré sa možno budú dať jednoducho vysvetliť,“ uviedol Laurenčík. Rovnako sa však plánuje pýtať ľudí pri zásahu aj Krúpa: „Chceme si všetky veci porovnať a potvrdiť si, či všetky detaily a informácie, ktoré sme dostali, sedia alebo sú tam nejaké nezrovnalosti.

Saková dodala, že bude požadovať kamerové záznamy, ktoré nevidela na ministerstve spravodlivosti. „Máme si prehliadnuť aj celu a sme zvedaví aj na odpovede, ktoré nám príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) dajú priamo na mieste,“ uviedla a podobné požiadavky predostrel aj Kotleba. Dvaja členovia komisie sa nezúčastnili z dôvodu karantény. O väzbe Lučanského informovala aj generálna prokuratúra, ktorá vylúčila prieťahy v kolúznej väzbe. Rovnako ministerstvo spravodlivosti či ZVJS objasnilo aj viaceré pochybnosti, ktoré sa po smrti generála vyrojili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza, FB/Milan Lučanský

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...