Komisia sa stretla bez Matoviča, za jeho chrbtom navrhli tvrdý LOCKDOWN!

Dátum:

Koronavírus sa na Slovensku nevyvíja priaznivo, pričom na tlačovej konferencii informoval Marek Krajčí o riešeniach, ktoré boli na zhromaždení prejednané bez prítomnosti premiéra Igora Matoviča. „Za posledný týždeň došlo k vážnemu zhoršeniu tejto situácie, musíme povedať, že sme svedkami reťazového šírenia infekcie, ktoré má známky nekontrolovaného šírenia infekcie,“ otvára tlačovú konferenciu minister zdravotníctva.

Kým Igor Matovič rokuje v Bruseli o znížení emisií, pandemická komisia pracuje naplno a na čele s Marekom Krajčím informuje o nových návrhoch! „Čo sme dnes riešili na pandemickej komisii, vzhľadom na túto výrazne zhoršujúcu sa situáciu za posledných pár dní… Pandemická komisia sa rozhodla, že by odporučila vláde Slovenskej republiky prehodnotiť tie opatrenia, ktoré boli posledne avizované a dospela k názoru, že je potrebné čo najskôr zaviesť podobný lockdown, alebo teda zákaz vychádzania, aký sme tu mali pred celoplošným testovaním,“ potvrdzuje minister zdravotníctva.

Čo to vlastne bude pre slovenského občana znamenať, a ako to zmení štandardné prežitie vianočných sviatkov, je zásadné. „Teda v princípe, bolo by dovolené vychádzať z domu iba do práce, deti do škôl, materské školy, základné školy a do najbližšieho obchodu pre nevyhnutné veci, ktoré potrebuje pre starostlivosť o blízku osobu, venčenia zvieraťa a návšteva do prírody, avšak len v rámci okresu,“ uvádza Krajči. Či sa tento prísny lockdown podľa návrhu pandemickej komisie zavedie, závisí od rozhodnutia vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: IG/igor_matovic_olano, YT/HNtelevízia

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...