Odkedy sa verejnosť dozvedela o prvých plánoch Igora Matoviča s cieľom pretestovať národ Slovenska, ubehli dva týždne, pričom v pondelok (2. novembra) informoval počas tlačovej besedy o oficiálnych výsledkoch. Kontroverzný pokus o zmiernenie narastajúcej krivky nakazených pacientov koronavírusom by sa mal na číslach počtu infikovaných odzrkadliť v najbližších týždňoch od ukončenia akcie Spoločná zodpovednosť.

Premiér Igor Matovič vystúpil na tlačovej konferencii Úradu vlády SR s informáciami o presných číslach a počtoch testovaných aj infikovaných pacientov v krajine. V úvode svojho výstupu vyjadril vďaku všetkým zúčastneným občanom, ozbrojeným silám, hasičskému a policajnému zboru, zdravotníkom, dobrovoľníkom, samosprávam, primátorom, starostom či zamestnancom mestských a obecných úradov, ktorí k priebehu operácie “Spoločná zodpovednosť” prispeli k hladkému priebehu.

Územného testovania sa zúčastnilo 3 625 332 občanov, z ktorých bolo celkovo pozitívne identifikovaných 38 359. Predmetné číslo značí 1,06 % šíriteľov koronavírusu. Najrizikovejšou oblasťou je podľa nových zistení Čadca (3,22 %), Stará Ľubovňa (2,8 %) a Púchov (2,65%). Okresy s najnižsou pozitivitou sú Revúca (0,27 %), Banská Štiavica (0,28 %) a Rožňava (0,29%).

Po pilotnom pretestovaní Oravy a Bardejova sa počet pozitívnych prípadov v okresoch znížil o 56 %! “To je odpoveď všetkým kuvikom, ktorí hovorili, že používať antigénové testy na identifikovanie ľudí a na boj s Covidom-19 jednoducho nie je správna zbraň. Už na vzorke tých štyroch okresov je vidieť, že o viac ako polovičku poklesol počet pozitívnych z týždňa na týždeň a toto je aj efekt, ktorý očakávame po tomto pilotnom pretestovaní v podstate na celom Slovensku,vyjadril vieru premiér Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: YouTube