Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Predzvesti Igora Matoviča o prichádzajúcej vzbure nespokojných občanov a podnikateľov nabrali reálne kontúry. Premiér tento vývoj predpokladal, nakoľko mu ľudia nedôverujú aj kvôli otvorenej kritike prezidentky a s opatreniami mu protirečí aj koaličný partner Richard Sulík. Reštaurácie, fitnescentrá a vnútorné športoviská si tak povedali DOSŤ!

Iniciatíva „Bojujeme za naše gastro“ na čele s Branislavom Heredošom oznámila na dnešnej konferencii (7. decembra) zásadnú vec, konkrétne prevrat odvážnych rozmerov: „Eseročky (s.r.o) a živnosti, ktoré sú napojené na našu iniciatívu, zajtra 8. decembra otvárajú svoje interiéry a budú k dispozícii hosťom,“ hovorí na sociálnej sieti šéf iniciatívy.

Heredošovi a takmer 5 000 členom tohto združenia došla trpezlivosť, a tak sa verejne púšťajú do boja proti vláde. V otvorených reštauráciách majú v záujme dodržiavať rovnaké opatrenia, aké sú nastavené aj pre kostoly, obchody, kiná, divadlá a supermarkety. K zajtrajšiemu tichému boju proti zatvoreným prevádzkam sa pridal aj Pavel Kiseľ, predseda Únie Fitness Centier Slovenska. „Všetci z nás sme prišli o príjem, mali sme sa podieľať na nejakej tej solidarite, zatiaľ tá solidarita ide na náš účet,“ reaguje Kiseľ, ktorý rovnako ako gastro podporuje aj zajtrajšie otvorenia fitnescentier a vnútorných športovísk.

Matovičovi je zámer týchto prevádzok jasný, reagoval naň po rokovaní vlády: „Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii. Ak toto urobia reštaurácie a fitnescentrá, tak zavedú anarchiu,“ povedal premiér. Podľa tvnoviny.sk by sa malo zajtra otvoriť viac ako 40 prevádzok v Košiciach, avšak k združeniu sa v priebehu dnešného dňa pripája aj mnoho iných slovenských miest.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Bojujeme za naše gastro, Únia Fitness Centier Slovenska, tvnoviny.sk | Video: streamable.com | Foto: pikist.com, pxhere.com, IG/ igor_matovic_olano