Konečne! Na slovenské pošty dorazila novinka, na ktorú čakajú Slováci netrpezlivo už niekoľko rokov. Teraz sa ale vymoženosť stáva realitou a zákazníci si na pobočkách užijú tento komfort!

Na slovenské pošty konečne dorazila dlho očakávaná novinka, na ktorú sa Slováci márne tešili už dlhé roky. Teraz sa však komfortná vymoženosť stáva realitou, ktorá dorazí na všetky pobočky už v priebehu roka 2019. Reč je pritom o možnosti platiť na priehradke platobnou kartou.

Šéf Slovenskej pošty Peter Helexa uviedol pre portál Živé, že zmena nastane už v nasledujúcich mesiacoch: “V budúcom roku budú môcť zákazníci platiť kartou ktorejkoľvek banky na pobočkách,“ avízuje. Doposiaľ mohli na pobočkách platiť kartou len zákazníci Poštovej banky, no po zmene budú mať túto možnosť klienti všetkých slovenských bánk.

Platba kartou by podľa oficiálnych vyjadrení nemala byť spoplatnená a ceny služieb na pošte by malo rovnako ostať nezmenené pri platbe kartou či v hotovosti. Zákazníci tak konečne pri prevzatí balíkov vyššej sumy či iných službách nebudú musieť so sebou nosiť veľkú hotovosť.

Zdroj: zive.azet.sk │ Foto: Facebook/Slovenská pošta