Je tomu len zopár dní, čo sa po vystúpení kapely Tublatanka na otvorení nového štadióna na Tehelnom poli zniesla mimoriadna kritika na speváka Maťa Ďurindu. Technická chyba spôsobila, že zvuk bol oproti obrazu výrazne posunutý, za čo sa vedenie ŠK Slovan Bratislava skupine a hudobníkovi ospravedlnilo.

Maťo Ďurinda patrí nielen k najúspešnejším, ale aj k najkvalitnejším slovenským spevákom, pričom preferuje živé vystúpenia a na koncertoch nikdy nespieva z playbacku. Žiaľ, pri otvorení nového štadióna nebolo kapele Tublatanka umožnené vystúpiť naživo, za čo bola legenda slovenskej hudobnej scény mimoriadne skritizovaná. K celej veci sa po dňoch mlčania vyjadril aj samotný líder skupiny, ktorému je celá situácia nepríjemná.

“Na otvorení nového futbalového štadióna sme chceli hrať naživo, ale manažment Slovana nás zaradil 6 minút pred začiatok futbalového zápasu Slovana s Trnavou na trávu rovno do stredu ihriska. Mali sme jednu minútu na presun nástrojov, aparatúry a mikrofónov a štyri minúty na pieseň. Hranie naživo tam nebolo možné, mikrofón som mal ale funkčný. Keď som v úvode povedal do mikrofónu pár slov, tak sa mi zvuk z reproduktorov umiestnených pod strechou štadióna vzdialených odo mňa asi 150 metrov vrátil do uší a počul som ho približne o jeden a pol sekundy neskôr. Moje ústa a hlas kvôli zvukovému oneskoreniu spolu nesedeli. Obraz a zvuk, ktorý sa prenášal do televízie, nebol spolu zosynchronizovaný. Keď som na začiatku konferoval a potom spieval do podkladu piesne, synchronizácia zvuku a obrazu mala časový posun. Keď som si to pozrel zo záznam, tak som hneď uvidel ten prúser. Ja osobne za nesúlad obrazu a zvuku nemôžem, technická chyba sa mala odstrániť skôr. Ten istý problém mal aj kolega raper Majk Spirit, ale on vystupoval cez prestávku a to do televízneho vysielania nešlo,“ vyjadril sa líder Tublatanky Martin Ďurinda.

Otváracieho duelu, kedy sa proti sebe postavili rivali Slovan Bratislava a Spartak Trnava, sa zúčastnilo 22 500 divákov, pričom prenos vysielala aj RTVS 2. Okrem speváka sa k celej situácii za futbalový klub ŠK Slovak Bratislava vyjadril aj Ing. Tomáš Schügerl, manažér pre médiá ŠK Slovan.

„Skupina Tublatanka absolvovala svoje vystúpenie tesne pred úvodným výkopom stretnutia, a z tohto dôvodu nebolo technicky možné, aby vystúpila úplne naživo na hracej ploche. V televíznom prenose nebol dokonale synchronizovaný zvuk z reproduktorov umiestnených priamo pod strechou štadióna, vzdialených od členov skupiny približne 150 metrov,” uviedol na margo veci.

“Preto mnohé komentáre, ktoré závažne poškodzujú meno skupiny, a predovšetkým lídra Maťa Ďurindu na sociálnych sieťach, rôznych serveroch, novinových portáloch atď., kde uvádzajú, že sa Maťo Ďurinda netrafil do podkladu piesne, že mohol byť pod vplyvom alkoholu, sú nepravdivé a zavádzajúce. Za technickú chybu v televíznom prenose skupina Tublatanka nijako nezodpovedá, svoje vystúpenie zvládla plne profesionálne, chyba bola zapríčinená druhou stranou, ktorá zabezpečovala technický prenos podujatia, za čo sa divákom RTVS, Maťovi Ďurindovi a skupine Tublatanka ospravedlňujeme a za pochopenie ďakujeme,“ dodal manažér pre médiá ŠK Slovan.

Video, ktoré vyvolalo vlnu reakcii, si môžete pozrieť >>>TU<<<