Robert Fico mal od moderátorky jojkárskej relácie Na hrane dostať pozvanie do duelu s Igorom Matovičom. Šéf Smeru mal však odmietnuť. Matovič okamžite zverejnil status, že expremiér sa bojí. Fico však tvrdí, že moderátorka klame o jeho účasti. Dibáková sa ale rozhodla na toto obvinenie verejne zareagovať.

Okolo relácie televízie JOJ Na hrane je poriadne horúco. Ako totiž pred pár dňami zverejnil Igor Matovič, do politického duelu mohol vedľa neho zasadnúť Robert Fico, no ten napokon odmietol. „Zbabelo odmietol. Má strach… A radšej nevyužije ani jednu z posledných príležitostí na kampaň k jeho zbytočnému referendu. Keď nemáš gule, v apatéce nekoupíš,“ napísal šéf OĽaNO. Fico pritom pred pár dňami pobavil verejnosť na tlačovke, kde sa vyjadril k svojej orientácii.

Následne zverejnil status šéf Smeru, ktorý však popiera, že by odmietol svoju účasť v politickej debate. „Pani Dibáková, vymysleli ste si moju účasť vo vašej relácii s I. Matovičom, predsedom OĽaNO. O vašom výmysle som sa dozvedel pred 20 minútami. Nemal som možnosť ani sa len vyjadriť, ale už som čítal výplody chorej mysle I. Matoviča, ako som účasť odmietol,“ bráni sa expremiér.

Moderátorka Jojky Jana Krescanko Dibáková však nenechala obvinenia Fica len tak a zverejnila, čo sa dialo v zákulisí. Podľa jej slov bola dva dni v intenzívnom telefonickom kontakte s hovorcom Smeru Jánom Mažgútom, čo vie dokázať aj pomocou výpisov hovorov. „Opakovane som ho žiadala o to, aby žiadosť adresoval predsedovi a ak účasť odmietne, nech je to predsedovo rozhodnutie. Posledným hovorom dnes o 15:29 účasť definitívne odmietol,“ napísala Dibáková. Tá sa zamýšľa nad tým, že šéf Smeru sa „skrýva za kabát hovorcu alebo si nechce pripustiť, že sa obklopil ľuďmi, ktorí mu ani len neposkytujú informácie“.

Po týchto slovách prehovoril pre Plusku aj hovorca Smeru Mažgút, ktorý uviedol, že v utorok prišlo pozvanie do diskusie, no s ministrom práce Milanom Krajniakom. „Večer toho istého dňa mi pani Dibáková zaslala SMS, že minister Krajniak debatu zrušil,“ ozrejmil. Keď dostal nové pozvanie do duelu s Matovičom, odmietol: „Ozrejmil som jej, že štandardne do diskusií s týmto politikom nechodíme,“ dodal so slovami, že takýto odkaz napokon zanechal aj samotný Fico, ktorý teda predsa len odmietol duel s Matovičom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Janka Krescanko Dibáková, Robert Fico, Igor Matovic, Televízia JOJ