Reality šou Survivor sa rozbehla na plné obrátky, pričom mnohí súťažiaci už neraz museli načrieť na dno svojich síl. Motiváciou je stále lákavá finančná výhra. O to viac je prekvapujúce, že sa jeden z favoritov na víťaza rozhodol dobrovoľne odísť z hry. Najnovšie sa dokonca obrátil na právnikov!

Po príchode do Dominikánskej republiky sa Jiří Hanousek z kmeňa Rebelov rozhodol okamžite hrať tvrdú hru. Jeho taktika bola nekompromisná, vďaka čomu vytvoril pevnú alianciu. Jeho výbuchy zlosti však začali byť veľkým problémom a súťažiam poriadne kazil atmosféru na ostrove.

Súťažiaceho, ktorý sa živí ako realitný maklér, nemilo prekvapilo tzv. genderové pravidlo. Pri nasledujúcej kmeňovej rade nebolo možné do duelu nominovať ženu, aby nedošlo k situácii, kedy by boli v kmeni iba muži. Ondřej Novotný po odvysielaní epizódy na livestreame vysvetlil, že Jirka sa ako jediný účinkujúci stretol s troma vedúcimi zo štábu vrátane šéfky produkcie. Snažil sa ich presvedčiť, aby spomínané pravidlo nevstúpilo do hry.

Niekoľkokrát bol upozornený, že sa musí zmieriť so zmenami, i keď s nimi nesúhlasí. Celý štáb vrátane moderátora tak považovali túto tému za uzavretú. Jirka ju však na kmeňovej rade opäť otvoril, no Novotný mal od produkcie inštrukcie, aby ho zastavil. Mimo kamier mu totiž dali dostatok času na jeho otázky či sťažnosti.

Ondřej nepustil Hanoseka k slovu, v dôsledku čoho mu praskli nervy a dobrovoľne z hry odstúpil. Nemohol sa ani rozlúčiť s ostatnými, keďže po odstúpení sú už jeho slová nepodstatné a produkcia sa taktiež obávala, že Jirka bude znova kritizovať nové pravidlo.

Dnes už bývalý súťažiaci šou Survivor následne vyhlásil, že si našiel právnu pomoc. ,,Moji právnici vyjednávajú s právnikmi produkcie, aby sme došli k nejakej dohode. A keď to vyjde, tak vám poviem veľa ďalších dôvodov, prečo som z hry odišiel. Rodové pravidlo bolo iba čerešničkou na torte,” vysvetlil na livestreame na sociálnej sieti.

Plány Hanouseka sa dostali do uší aj moderátorovi, ktorý zrejme zo žaloby nemá strach. Podľa jeho slov pozná znenie zmluvy, ktorú podpísal aj Jiří. ,,Nemyslím si, že rieši niečo zásadné. Skôr je to taká dymová clona. Pretože asi si všetci viete predstaviť, ako je zmluva postavená. Asi si vieme všetci predstaviť, že Jirka ju jednoznačne porušil,“ myslí si Novotný, pričom zdôraznil, že ho považoval za fantastického hráča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza  |  Foto: TV Markíza, IG/ondrejnovotny