Po štvrtkovej akcii NAKA, kedy bol zadržaný niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar ako aj ďalší vysokí funkcionári, zvolal tlačovú besedu predseda Smeru Robert Fico. Pred kamerami poslal drsný odkaz Petrovi Pellegrinimu a obhajoval Gašpara.

Štvrtkové ráno dopadlo pre viacerých niekdajších funkcionárov mimoriadne zle. V putách skončil okrem iných aj exprezident polície Tibor Gašpar, pričom portál Aktuality zverejnil veľmi znepokojivé informácie. Podľa ich slov sa mali pravidelne organizovať tajné porady v jednej bratislavskej budove na 6. poschodí, kde sa mal Gašpar, Makó, Kováčik a ďalší stretávať s Bödörom, aby ho informovali o priebehu vyšetrovania dôležitých prípadov.

Hoci nikto z menovaných nie je uznaný vinným ani odsúdený, Makó či Slobodník sa rozhodli s políciou spolupracovať. Na zatknutie Gašpara zareagoval aj Peter Pellegrini ako niekdajší stúpenec Smeru. „Ako zastupujúci minister vnútra som to bol práve ja, ktorý sa dohodol s Tiborom Gašparom, že opustí svoju funkciu. Keď som bol premiérom, pán policajný prezident už nebol na čele polície. Žiaden premiér nemá vedomosť o tom, kto je na konkrétnych jednotlivých zložkách policajného zboru. To vie tak maximálne minister,“ dodáva.

Pravdou však je, že hoci sa Pellegrini s Gašparom dohodol na odchode, napokon si Gašpara zobrala okamžite za svojho poradcu Denisa Saková, ktorá rovnako ako Pellegrini ako bývalá členka Smeru prešla do Hlasu. Saková dnes tvrdí, že v tom nevidí problém a nevyrušovali ju ani podozrenia, ktoré sa o Gašparovi začali objavovať už v tom čase. „Policajný zbor pod jeho vedením dosahoval v rôznych oblastiach lepšie a lepšie výsledky každým rokom,“ chváli Saková zatknutého exprezidenta.

Pred novinárov sa postavil aj nahnevaný Robert Fico, ktorý mal pred pár hodinami aj konflikt s Matovičom, a hovorí o tom, že 3/4 zatknutí je politická objednávka, pričom nepopiera, že sa s Gašparom stretol či poznal. „Mal veľmi dobré výsledky proti reálnej mafii. To, čo som povedal o Dušanovi Kováčikovi, poviem aj na Tibora Gašpara.. Ja si presne nepamätám kedy, ale ak si myslíte, že budem zapierať pána Gašpara, ste na veľkom omyle. Nezapieram a nikdy nebudem zapierať ľudí, budem si vážiť robotu, ktorú v minulosti urobili. Nepatrím medzi ľudí, ktorí by sa rovno pos*ali, prepáčte za výraz. Ja nie som ani Pellegrini, ktorý by aj vlastných rodičov hodil, len aby si zachránil svoju vlastnú kariéru. Zvláštne, že neprekážal mojim bývalým kolegom zo Smeru, keď boli predsedami parlamentu, podpredsedami vlády, ministrami. Až zrazu, keď sa to hodí, treba ho hodiť cez palubu. Ja sa takto k ľuďom nikdy správať nebudem,“ dodáva ostré slová na adresu Pellegriniho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/SME, DenníkN, Peter Pellegrini