Stredajšia schôdza NR SR nemohla byť otvorená ani na druhý pokus, pričom politici z SaS, ako aj opoziční poslanci sa pri otváraní zdržali hlasovania. Na následnú tlačovú besedu odídencov z vlády vrthla naštvaná Romana Tabák, ktorá poslala Richadrovi Sulíkovi jasný odkaz.

Štyria ministri z SaS ukončili svoju činnosť v koalícii a zasadli do poslaneckých lavíc, pričom prezidentka Zuzana Čaputová už vymenovala ich nástupcov. Stredajšia schôdza NR SR sa však nepodarila otvoriť ani na druhý pokus. Opoziční poslanci, ako aj odídenci z SaS sa totiž hlasovania zdržali, takže sa prezentovalo 64 poslancov pri prvom pokuse a 71 pri tom druhom.

Schôdza sa pritom mala venovať závažným témam ako prístup Fínska a Švédska do NATO, zdanenie plynovodov či osud paragrafu 363 Trestného poriadku. Predseda parlamentu Boris Kollár tak odložil rokovanie na utorok 20. septembra.

Poslanci z SaS usporiadali napokon tlačovú konferenciu, na ktorú dobehla aj naštvaná poslankyňa zo Sme rodina Romana Tabák. Tá cez novinárov podsunula otázku, či sa politici nehanbia za blokovanie schôdze. Exminister však neodpovedal: “Máte nejakú vážnejšiu otázku? Nemusíme na toto všetko reagovať. Pozdravujem poslankyňu Tabák,” usmial sa politik. Tabák však zakričala do pléna: “Pán Sulík, vy ste najväčšia brzda v tejto krajine,” a následne miestnosť opustila. Poslanci SaS sa začali na reakcii kolegyne smiať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita │ Foto: YT/TV NR SR, Startitup, Denník N