Už pred niekoľkými dňami sa začalo hovoriť o tom, že v stredu sa má začať paľba ruských vojsk, hoci veľmoc tieto slová odmieta. Na Ukrajinu sa navozili desiatky ton zbraní podľa dohody s USA. Napätie medzi krajinami sa vystupňovalo a naozaj došlo k streľbe a použitiu zbraní. Rusko má mať na hranici 100-tisíc vojakov a požadovať NATO, aby neprijala do svojich radov Ukrajinu.

Ako informuje CNBCTV18, Na Ukrajine došlo k streľbe na viacerých miestach. Proruskí separatirsti mali pri napadnutí mesta Stanycia Luhanska zasiahnuť aj budovu materskej škôlky. Dve učiteľky sú zranené, pričom všetky deti, našťastie, vyviazli bez úrazu. Separatisti mali za posledných 24 hodín podniknúť až 29 útokov vo vojnovej zóne E.

Ukrajinský prezident Zelenskyj uviedol, že je ochotný s Putinom diskutovať. Hoci ruské ministerstvo obrany ohlásilo odsuny viacerých svojich jednotiek z územia, agentúra TASS naopak deklaruje aj zábermi z miesta, že tanky a ďalšie vojenské vozidlá pribúdajú.

Vojenské velenie samozvanej proruskej Doneckej ľudovej republiky zas obviňuje ukrajinskú armádu z ostreľovania bane Gagarin pri obci Horlivka protitankovým raketovým systémom. Velenie DĽR tvrdí, že ukrajinská armáda porušila najmenej 15-krát prímerie po tom, čo ostreľovala civilné a obývané oblasti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cnbctv18.com │ Foto: YT/ABC News, Twitter