KONFLIKT v koalícii kvôli miliarde eur: Remišová a Nicholsonová reagujú!

Dátum:

Vo vláde neutíchajú spory medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, pričom politici si pravidelne adresujú nečakané odkazy. Okrem toho sa Peter Pellegrini spolu s Robertom Ficom snažia zozbierať dostatočné množstvo podpisov na referendum o predčasných voľbách. Pred pár hodinami došlo ku konfliktu aj medzi Veronikou Remišovou a Luciou Ďuriš Nicholsonovou kvôli miliarde eur. 

Nicholsonová ako predsedníčka výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci na tlačovej besede oznámila, že Slovensko nenávratne prišlo o miliardu eur z eurofondov, keďže peniaze neboli realokované do konca roka 2020 do Európskeho sociálneho fondu, kde by mohli byť využité na podporu kurzarbeitu, na odmeny pracovníkov v prvej línií či podporu ľudí, ktorým koronakríza zobrala prácu. Politička tvrdí, že napriek tomu, že išlo o čerpanie eurofondov v období rokov 2014 až 2020, môže za tento stav súčasná vláda s tým, že tak mala možnosť urobiť približne 10 mesiacov.

Európska komisia dvakrát intervenovala u slovenskej vlády, aby peniaze presunula tam, kde ich potrebujeme,“ uviedla Nicholsonová. Dodala ale, že Slovensko je v čerpaní eurofondov na chvoste krajín najmä kvôli predošlej vláde a na záver vyzvala politikov k dôležitému kroku. Tým je zachránenie ďalších štyroch miliárd eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, ktoré sa nemíňajú preto, že malé obce nedokážu písať projekty a odporúča preto nasadenie regionálnych úradníkov, ktorí by s byrokraciou obciam pomáhali.

Následne zvolala tlačovú besedu Veronika Remišová, ktorá je ministerkou investícií a oblasť eurofondov je práve v jej pôsobnosti. Slová političky označila ako nepravdivé a vysvetlila, že miliardu eur realokovala už v apríli. „V prvej vlne sme realokovali jednu miliardu eur z nevýkonných výziev a programov na boj s covidom,“ hovorí Remišová s tým, že najviac peňazí išlo práve na sociálny fond. Remišová tiež vyzvala všetky ministerstvá, aby si upratali vo svojich výzvach do konca roka 2020, no údajne žiadne ministerstvo výzvy nerealokovalo. „Treba si informácie vyhľadať a overiť a až následne robiť tlačové besedy,“ dodala politička, ktorej sa zastal aj premiér Matovič. „Zaujímavé, že sa o tak vážnom zlyhaní dámy nezverili najprv rovno Veronike. Zrejme preto, lebo by sa aj niečo dozvedeli o téme, ktorej vôbec nerozumejú,“ odkázal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita, Igor Matovič, YT/HNtelevízia │ Foto: FB/Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum, Veronika Remišová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...

Tehotná Plačková v slzách: Prvá reakcia na zrušenie obvinenia!

Jedna z najúspešnejších slovenských influenceriek, ktorú na sociálnej sieti...