Známy poslanec, ktorý aktuálne pôsobí v mimoparlamentnej strane, spôsobil veľký rozruch na rokovaní vo Svite. Tam po zúčastnení sa protestu miestnych obyvateľov vtrhol do rokovacej miestnosti a to, čo nasledovalo, si môžete sami pozrieť vo videu.

Poslanec strany Republika Miroslav Suja, ktorý mal len prednedávnom konflikt rovno v parlamente, sa tentokrát zúčastnil protestu vo Svite, kde prebiehala debata o plánovanej transformácií národných parkov pod ochranou ministerstva životného prostredia. Do rokovacej miestnosti vbehol poslanec bez pozvánky aj po tom, čo ho prítomní vyzývali k opusteniu miesta.

Politik obhajoval svoje konanie tým, že je podpredseda parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a má tak právo zúčastniť sa rokovania. „Nestrkajte ma, lebo budete vidieť!“ vykrikoval. Prítomní politici, kde nechýbal ani minister Ján Budaj či štátny tajomník Juraj Smatana, napokon zavolali políciu, ktorá však odporučila poslanca na rokovaní ponechať. Na Suju bolo po tomto incidente podané aj trestné oznámenie.

Suja ale pre Nový čas uviedol, že prítomní kričali naňho ako prví: „Oni začali kričať, už keď som tam vchádzal, že tam nemám čo robiť, tak potom som zvýšil hlas aj ja,“ tvrdí. Smatana zas opísal Suju ako človeka v excitovanom stave, ktorý si sadal na zem so slovami, aby ho vyviedli násilím. Poslanec OĽaNO Kristián Čekovský chcel podľa svojich slov od Suju počuť, čo presne mu na novele zákona prekáža, no odpoveď nedostal. „Oni nemajú odborné argumenty, nevedia povedať, čo je na tej novele nesprávne, preto len burcujú ľudí a zavádzajú ich klamlivými informáciami o tom, že štát má niekomu vyvlastňovať pozemky, čo absolútne nie je pravda,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, FB/Miroslav Suja – Poslanec NR SR │ Foto: FB/Miroslav Suja – Poslanec NR SR