KONIEC koalície? Sulík prehovoril o budúcnosti aj o Matovičovi!

Dátum:

Vzájomné nezhody ministra Richarda Sulíka a premiéra Igora Matoviča, ktorý sa nedávno obul aj odborníkov, sa neustále stupňujú. Po poslednom rokovaní o celoplošnom testovaní Slovenska zverejnila vláda nahrávku z rokovania, pričom Sulík hovorí o nedorozumení. Teraz predseda SaS prehovoril o tom, či zvažuje odchod z koalície.

Richard Sulík na rovinu priznáva, že ho prekvapuje intenzita útokov Igora Matoviča na jeho adresu, a hoci chápe tlak, ktorý pociťuje, v poslednej dobe podľa jeho slov pribudli aj čisté nepravdy. Napriek nezhodám v koalícií sa z nej však vystúpiť nechystá: „Som nútený sa vyjadriť… Napriek množstvu dôvodov vyhovieť Igorovi Matovičovi a opustiť s ostatnými ministrami za SaS vládnu koalíciu, zostaneme jej pevnou súčasťou. Dôvod je ten, že kebyže z vlády odídeme, Slovensku by to nijak nepomohlo. Destabilizovali by sme vládnu koalíciu a toto rozhodne nie je naším cieľom,“ uvádza so slovami, že vždy chceli urobiť Slovensko lepšou krajinou.

Predseda SaS zároveň dodáva, že nesúhlasí s celoplošným testovaním, ktoré je obrovskou záťažou a prízvukuje, že ich strana predstavila vláde Semafor zdravia. Podľa Sulíka tak už mohla byť Covidom zasiahnutá Nitra pretestovaná pred mesiacom. Matovič však Semafor odmietol a poslal s ním Sulíka do Mongolska.

Politik podporuje tiež pretestovanie zamestnancov, ktoré by však malo byť dobrovoľné a chcel by zamestnávateľom prispieť aj na náklady s tým spojené. Napokon zodpovedal na otázku ohľadne svojho nečakaného odchodu na dovolenku do Dubaja. Sulík priznal, že pribral 10 kíl, má zvýšený cholesterol aj krvný tlak a deti vidí len zriedka, a tak potreboval oddych a relax. Minister hospodárstva na tlačovej besede dodal, že ostane v koalícii aj po pominutí koronakrízy a naďalej plánuje presadzovať svoje body programu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita │ Foto: FB/Richard Sulík

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...