Po dvoch rokoch súdnych ťahaníc dospel Najvyšší súd k definitívnemu rozsudku. Marian Kotleba bol v kauze šekov uznaný vinným s trestom šesť mesiacov s podmienkou. V utorok známy politik z OĽaNO oznámil aj ďalšie správy, ktoré Kotlebu zrejme nepotešia.

Marian Kotleba sa 5. apríla od Najvyššieho súdu dozvedel o právoplatnom rozsudkom. Na vypočutí sa však osobne nezúčastnil, pričom neprítomnosť ospravedlnil starostlivosťou o chorého syna.  Súd uznal poslanca vinným v kauze šekov s neonacistickou symbolikou s trestom šesť mesiacov a podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel za OĽaNO uviedol na sociálnej sieti ďalšie nové informácie, ktoré zrejme odsúdeného poslanca nepotešili. Kotleba totiž prišiel o mandát poslanca. A keďže klub musí mať podľa rokovacieho poriadku najmenej 8 poslancov a ĽSNS ich má po odchode Kotlebu len 7, zaniká aj klub.

,,Dnes som v zastúpení predsedu Národnej rady SR podpísal rozhodnutie o zániku mandátu Mariána Kotlebu a zároveň aj rozhodnutie o zániku poslaneckého klubu ĽSNS,” uviedol Grendel s vysvetlením, že poslanec prišiel o mandát v zmysle Ústavy SR po odsúdení. Bývalí členovia klubu sa tak v parlamente stávajú nezaradenými poslancami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Gábor Grendel │ Foto: YT/Ľudová strana Naše Slovensko