KONIEC! Poslanec zo Za ľudí odchádza: Drsný odkaz Matovičovi!

Dátum:

V koalícií sú napäté vzťahy nielen medzi OĽaNO a SaS, ale najnovšie sa pridal aj poslanec strany Za ľudí. Ten sa už dlhšie nemohol prizerať na situáciu bez slov a rozhodol sa opustiť stranu Veroniky Remišovej, hoci z politiky úplne neodchádza.

Len pred pár dňami prehrmela médiami ostrá výmena názorov medzi Luciou Ďuriš Nicholsonovou a Veronikou Remišovou, ktorá vyústila do odchodu Nicholsonovej z SaS. Najnovšie sa vzniesla obrovská vlna kritiky na Mareka Krajčího, pričom viacerí požadujú jeho odchod z funkcie ministra. Pred niekoľkými hodinami ohlásil odchod z koaličnej strany Za ľudí aj poslanec Miroslav Kollár.

Kollár na sociálnej sieti potvrdil, že odchádza z vládnej koalície, ako aj z poslaneckého klubu strany. Naďalej však bude v parlamente hlasovať za riešenia, ktoré sú v súlade s programovým vyhlásením vlády a rovnako bude aj primátorom Hlohovca. Dôvodom jeho vážneho rozhodnutia má byť pritom Igor Matovič a nezvládanie pandemickej situácie. „My, dolu v mestách a obciach, pomáhame štátu ako vieme tam, kde zlyháva. Ale úplne ho nahradiť nemôžeme. Sme na pokraji síl. A nevidíme, že to, čo robíme, má nejaký zmysel. Že sa s energiou, ktorú do boja s pandémiou vkladáme, ďalej zmysluplne pracuje. Aby sme spolu porazili „hnusobu“, ako hovorí premiér Igor Matovič… Opatrenia, ktoré prijíma vláda, nefungujú. Ale sebareflexia neprichádza žiadna. Mesiace sa snažím na chyby v manažmente pandémie upozorňovať. Ako poslanec tejto vládnej koalície, a zároveň ako človek zdola, z praxe. Najprv interne, ale keď sa nič nedeje, kričím nahlas. Márne,“ píše.

Napriek svojmu odchodu ale chváli novú vládu za posun vo veľkých kauzách: „Som rád, že oslobodená polícia, prokuratúra, súdy tak intenzívne naprávajú pochybenia z rokov troch smeráckych vlád. Teším sa, že mafiou unesený štát sa pomaly vracia tam, kam patrí. Ale to nie je a nemôže byť ospravedlnenie fatálneho zlyhania v politickom manažmente pandémie… Starý ani nový Smer nie sú alternatívou ani riešením dnešnej ťažkej situácie. Nie je ním však ani pokračovanie výkonu funkcie premiéra Igorom Matovičom v podobe, v akej ju doteraz predvádzal,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Miroslav Kollar – Za ľudí │ Foto: FB/Za ľudí, YT/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...