Koniec predaja alkoholu! Hygienik informuje: Toto sme úplne zakázali!

Dátum:

Sprísnenie opatrení sa vzhľadom na alarmujúcu situáciu v okrese Nitra postupne prenáša aj na iné kraje Slovenska. Neďaleké Nové Zámky pristúpili k obmedzeniu, ktoré nielen výrazne zníži tržby prežívajúcim podnikateľom pohostinstiev cez výdajné okrienko, ale aj zmrazí úsmev na tvárach štamgastov. Čaká rovnaký scenár aj zvyšok krajiny?

Nová vyhláška okresu Nové Zámky zakazuje predaj alkoholických nápojov cez výdajné okienko, a to v celom okrese. Regionálny hygienik prijal od 7. januára nové opatrenia, ktoré definujú určité obmedzenia v rámci predaja určitých komodít v zariadeniach verejného stravovania. „Týka sa to hlavne alkoholických nápojov na priamy konzum, prípadne so sebou. Toto sme úplne zakázali,“ informuje pre TV Markíza o obmedzeniach regionálny hygienik Juraj Benko.

Aj v čase zákazu vychádzania sa totiž pred výdajnými okienkami pravidelne potužovali zákazníci holdujúci alkoholu. Regionálny hygienik preto priniesol do platnosti vyhlášku, ktorú, ako sa zdá, zatiaľ podniky dodržiavajú. Náčelník novozámockej mestskej polície Jozef Tököly vysvetľuje, že títo štamgasti sa často vďaka liehovinám dostali do stavu, kedy im musela byť poskytnutá starostlivosť. Aj tento faktor predstavoval riziko nákazy šírenia ochorenia koronavírusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: pixnio.com, canvas.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...