Strana Mariana Kotlebu ĽSNS čelila dnes ráno definitívnemu zrušeniu. V budove Najvyššieho súdu rozhodol 5-členný senát krátko po desiatej hodine o jej ďalšej budúcnosti. Pred pár minútami padol rozsudok!

Strana Mariana Kotlebu ĽSNS čelí od mája 2017 rozpusteniu, ktoré navrhol generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Pred pár týždňami prebiehal proces na Najvyššom súde, ktorý sprevádzal aj verejný protest stoviek ľudí pred budovou.

Kotlebu obhajovali až traja obhajcovia Radován Hrádek, Tomáš Rosina a Peter Kupka. Na súde dnes zasadol päťčlenný senát na čele s predsedníčkou Janou Zemkovou. Podľa informácii denníka Sme sa Najvyšší súd rozhodol stranu nerozpustiť.

Súd rovnako nezistil, že by bola žaloba voči ĽSNS šikanózna, ako sa domnievali jej predstavitelia. Zemková uviedla, že súd starostlivo zvážil všetko, čo sa na pojednávaní prednieslo. Upozornila však, že žaloba generálneho prokurátora Čižnára nebola dostatočne podložená a nenachádzal sa v nej dostatok dôkazov na rozpustenie. Marian Kotleba mal po vynesení rozsudku opustiť miestnosť s úsmevom.

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook, YouTube/TA3, Facebook/RTVS