Prešli len dva mesiace od jeho nástupu do funkcie štátneho tajomníka a už sa rozhodol na ministerstve skončiť. Nevedno, čo presne jeho rozhodnutiu predchádzalo, no kritika na obsadenie tejto funkcie sa objavila hneď po politikovom vymenovaní. Pred pár hodinami voličov šokovala aj správa o Robertovi Ficovi, ktorý skončil v nemocnici.

19. apríla 2020 vymenovala vláda SR za štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva Samuela Vlčana. Ten sa celú kariéru venoval právu a bankovníctvu, a tak išlo o jednu z veľmi prekvapivých nominácií. Vlna kritiky sa na jeho meno vzniesla prakticky okamžite z Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv SR (RPPS). Svoje sklamanie netajila z toho, že na funkciu vláda nedosadila odborníka na agropotravinárstvo. Vlčan mal pritom na starosti oblasť pôdohospodárstva, legislatívy, analýz, poľnohospodárstv či potravinárstva.

Ako podotkol portál PoľnoInfo, Vlčan navyše nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala z Ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Tajomník bol totiž výkonný riaditeľ spoločnosti WP TECH a vo svojej funkcií skončil až pred pár dňami, 26. júna 2020. Zákon ale ustanovuje, že bol povinný do 30 dní od prevzatia verejnej funkcie ukončiť iné funkcie, zamestnania či činnosti vyplývajúce z odsekov 1 až 3 zákona.

Včera sa mal ale z neznámych dôvodov rozhodnúť pre odchod z postu štátneho tajomníka. Informáciu potvrdil podľa portálu Aktuality aj minister pôdohospodárstva Ján Mičovský. „Je to jeho rozhodnutie, ktoré rešpektujem. Ďakujem mu za jeho vykonanú prácu a želám mu na ďalších pracoviskách veľa úspechov,“ uviedol. Vlčan tak na ministerstve končí k 15. júlu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: polnoinfo.sk, aktuality.sk │ Foto: Facebook/polnoinfo.sk, Ján Mičovský