Prezidentské voľby sa blížia a stále jasnejšia sa zdá byť situácia týkajúca sa prvého kola. Aj preto sa stupňuje napätie a Ivan Korčok aktuálne podáva podnet na súd.

Prognózy hovoria, že na 99% postúpia do 2. kola Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Neočakáva sa, že by niekto získal viac ako 40% hlasov, nie tak potrebných viac ako 50%, no azda ešte väčším šokom by bolo, ak by jeden z nich skončil na horšom ako 2. mieste.

Ivan Korčok je v prieskumoch mierne pozadu a ani v otázkach agentúr “Koho z dvojice Korčok vs. Pellegrini by ste volili?” nemá navrch, hoci často rozdiel nie je veľký. Všetko sa ale ešte môže zmeniť.

Každopádne, pre každého kandidáta platí, že na kampaň môže minúť maximálne pol milióna eur a zároveň každý použitý cent musí byť oficiálne zdokumentovaný, na čo šiel.

Avšak podľa Ivana Korčoka v bezplatnom výtlačku časopisu Extra plus prémium je cielene propagovaný Peter Pellegrini, zatiaľ čo na jeho adresu sú v ňom písané konšpirácie.

Najnovší prieskum: “Vyhodené milióny”, takáto je realita!

„Toto nie je normálny časopis, ale predvolebný materiál,“ hovorí na tlačovej besede Korčok. Poukazuje na to, že kým o ňom sú na stránkach časopisu Extra plus nepravdivé informácie, o kandidátovi Petrovi Pellegrinim píšu len pozitívne v jeho prospech. S touto informáciou prišiel web Aktuality.sk.

Ako a kedy vôbec o tom niekto rozhodne je otázne. Rovnako tak to, či je vôbec možné Petrovi Pellegrinimu možné dokázať, či v tom má prsty. Alebo v tom môže mať prsty niekto, kto ho chce vidieť v prezidentskom kresle. Trebárs Róbert Fico, ktorý sa už dávnejšie zmienil, že Pellegriniho kandidatútu strana SMER podporí.

Predsa len, každé médium môže v podstate v krajine, kde má byť garantovaná sloboda prejavu, publikovať obsah, ktorý chce. Samozrejme, ak sa niekomu niečo nepáči, kedykoľvek sa môže obrátiť na justíciu.

Prešľap favorizovaného Korčoka: Reakcia ministerstva je jasná!

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/ivankorcok