Koronavírus, ktorý zúri po celom svete, si opäť vybral obeť aj spomedzi známych tvári. Do hudobného neba odišiel obľúbený klavirista, ktorý poslednýkrát vydýchol v nemocnici.

Počet obetí koronavírusu sa každým dňom zvyšuje a výnimkou nie sú ani známe tváre. Po tom, čo na Covid-19 zomrel aj známy herec či princezná z kráľovskej rodiny, podľahol ochoreniu aj obľúbený hudobník a jazzový klavirista Ellis Marsalis.

85-ročný talent skonal podľa informácií TheGuardian po diagnóze Covid-19 na komplikovaný zápal pľúc. Poslednýkrát vydýchol v nemocnici, do ktorej sa dostal kvôli príznakom typickým pre koronavírus. Smutnú správu potvrdil jeho syn Ellis Marsalis III.: „Príčinou úmrtia bol zápal pľúc, ten mu ale spôsobila choroba COVID-19,“ uviedol.

Marsalis žil a tvoril v americkom New Orleans, pre ktoré je jazzová hudba typická. Žiaľ, ide zároveň o oblasť, ktorú intenzívne zasiahol aj nebezpečný vírus. Okrem vlastnej hudobnej kariéry sa tiež zaslúžil o výchovu detí. Mladší syn Wynton sa stal hráčom na trumpetu a stal sa prvým jazzovým hudobníkom, ktorý získal Pulitzerovu cenu za hudbu. Syn Branford je saxofonista, ktorý hrá aj so slávnym Stingom, no má za sebou i spoluprácu s ďalšími hudobníkmi. Tretí z Ellisonových šiestich synov Jason je bubeník a štvrtý Delfeayo trombónista. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YouTube/wwozneworleans, Twitter