Občania na Slovensku si v posledných týždňoch síce vydýchli, že pandemické ochorenie je na výraznom ústupe, avšak ako sa zdá, avizovaná druhá vlna na seba nenecháva dlho čakať. Potom, ako sa upustilo z prísnych bezpečnostných opatrení a otvorili sa aj hranice, začína byť situácia v krajine opäť o čosi zložtejšia.

Koronavírus vo svete momentálne atakuje množstvo krajín, pričom najhoršie sú na tom Spojené štáty americké, Brazília, India a Rusko. Kým na Slovensku došlo k výraznému uvoľneniu prísnych bezpečnostných opatrení, uplynulú stredu bolo na našom území potvrdených 53 nových prípadov.

Na túto správu zareagoval aj premiér Igor Matovič, ktorého pesimistické slová vystrašili množstvo voličov. V piatok (10. júla) bolo vykonaných 2 879 testov, pričom koronavírus sa potvrdil u 23 pacientov. “Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch Bratislava (7), Námestovo (2), Bardejov (2), Rimavská Sobota (2), Bánovce nad Bebravou (2), Spišská Nová Ves (1), Sabinov (1), Revúca (1), Prešov (1), Poprad (1), Senec (1), Nové Mesto nad Váhom (1) a Liptovský Mikuláš (1). Je medzi nimi 13 mužov a desať žien, sú vo veku od sedem do 68 rokov,” uviedlo na sociálnej sieti ministerstvo zdravotníctva.

Celkovo bolo doposiaľ na Slovensku vykonaných 228 829 testov, z čoho pandemické ochorenie bolo potvrdené u 1 893 ľudí. Z tých sa 1 493 vyliečilo, pričom počet úmrtí ostáva dlhodobo na počte 28 zosnulých.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: korona.gov.sk, MZ