Len 36-ročná mama troch detí podľahla v sobotu nebezpečnému koronavírusu. Hoci sa snažila spolu s manželom, aby ju lekári vyšetrili a previezli do nemocnice, zomrela vo svojom byte.

36-ročná Kayla Williams z Londýna začala pred časom pociťovať vážne príznaky koronavírusu. Po tom, ako kašľala, mala teplotu, zvracala, nemohla poriadne dýchať a cítila bolesti žalúdka, zavolal jej manžel záchranku. „Počas toho telefonátu sa jej stav ešte zhoršil a záchranári mi poradili, aby som ju položil na dlážku,“ hovorí podľa TheGuardian.

Matka troch detí však v sobotu napokon vo svojom byte zomrela a práve manžel ju našiel bez známok života tvárou nadol. Záchranka síce ešte predtým dorazila k nim domov, no manželovi povedali, že ženu v hroznom stave do nemocnice nezoberú, keďže nejde o prioritný stav. Zronený muž, ktorý je navyše diabetik, ostal v byte bez vysvetlenia. „Nechali ma tam a povedali, že mám ostať izolovaný. Nepovedali mi nič iné. Nikto sa ani nezmienil, že či jej telo otestujú alebo čokoľvek,“ dodáva.

Londýnske združenie záchranárov však nemá voči postupu personálu žiadne výhrady. „Naši zdravotníci ošetrili pacienta a odporučili mu zavolať znova, ak sa jeho stav zmení. Nasledujúci deň sme boli opäť zavolaní a prišli sme do siedmich minút. Bohužiaľ, pacientka zomrela. Pracujeme neskutočne tvrdo v týchto ťažkých časoch,“ dodali na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: Twitter, YouTube/Global News