Košický hokej zasiahla pred pár hodinami veľmi smutná správa. O život prišiel nečakane len 44-ročný brankár, po ktorom bolo 14. augusta vyhlásené pátranie. Bohužiaľ, Pohotovostný pátrací tím našiel o niekoľko hodín už iba jeho bezvládne telo. Posledná rozlúčka s hokejistom sa uskutoční v sobotu.

Pohotovostný pátrací tím začal ešte 14. augusta hľadať nezvestného košického brankára Štefana Jeníka. Po náročnej akcii v ťažko dostupnom teréne objavili napokon 15. augusta jeho nevládne telo v rokline pri priehrade Ružín, ktoré museli vyťahovať pomocou vrtuľníka. Rozvedený 44-ročný brankár z amatérskej ligy za sebou zanechal smútiacu dlhoročnú partnerku a deti. Ako dodáva portál Zregiónu, obhliadajúci lekár podľa policajnej hovorkyne predbežne vylúčil cudzie zavinenie, no presnú príčinu tragédie určí až pitva.

S jeho náhlou smrťou sa nevie zmieriť ani klub The Bridge – Hockey team, ktorý tragédiu potvrdil. “Nečakane nás opustil náš spoluhráč a kamarát Pišta Jeník. Ťažko sa nám hľadajú slová. Pištik, česť tvojej pamiatke, ostaneš navždy v našich srdciach a nikdy na teba nezabudneme,” napísali. Na jeho počesť pomenujú blížiaci sa turnaj Cassovia Summer Cup 2023 názvom Memoriál Pištu Jenika.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: regiony.zoznam.sk| Foto: FB/The Bridge – Hockey team, Pohotovostný pátrací tím