Okresný súd Košice II rozhodoval 19. februára o osude obvineného muža, ktorý bol v minulosti považovaný za bosa košického podsvetia. Od momentu, ako sa dostal do väzenia, sa snažil dostať na slobodu, v dôsledku čoho bol jeho prípad neustále otváraný. Zdá sa, že sa mu napokon jeho sen splnil.

Dušan “Borža“ Borženský operoval v mafiánskej skupine na východe, pričom sa mal stať šéfom potom, čo bol v roku 1997 zavraždený zakladateľ zločineckej skupiny Róbert Holub. V roku 2000 bol bývalý mafiánsky bos odsúdený na 23-ročný trest kvôli účasti na troch vraždách.

Po odpykaní takmer 20 rokov Borženský pred pár mesiacmi požiadal o dočasné prepustenie na slobodu, ktoré napokon Okresný súd v Košiciach schválil v dĺžke na jeden rok. Je nutné upozorniť, že prokurátor sa odvolal, v dôsledku čoho bude musieť rozhodnúť Krajský súd. Dôvodom prepustenia má byť zlý zdravotný stav bývalého kriminálnika.

Väzňovi totiž bolo diagnostikované onkologické ochorenie a momentálne je hospitalizovaný v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. ,,Liečba síce je zabezpečovaná v oblasti biologických potrieb odsúdeného, avšak v sociálnej oblasti a oblasti psychologického poradenstva a duchovných potrieb nie je poskytovaná v prostredí, v ktorom sa Borženský nachádza,” uviedla predsedníčka senátu pre plusku.sk.

Členom senátu boli poskytnuté aj lekárske správy, pričom verejnosť bola z pojednávania vylúčená kvôli epidemiologickej situácií v krajine, a taktiež boli zverejnené citlivé informácie o Borženskom. ,,Klient zomiera a každé predlžovanie tohto jeho stavu vo väznici považujem za neľudské, nehumánne a porušujúce jeho základné práva,” upozornil obhajca exbosa Tibor Bacsó.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: joj.sk, YT/Televízia JOJ