Prednedávnom sa konali oslavy založenia Slovenského štátu, na počesť ktorých sa konal oslavný galavečer. Kotlebovci tak spravili i charitatívny skutok a rodinám v hmotnej núdzi odovzdali finančnú pomoc. To však nebolo všetko. Do očí bijúci detail šokoval celé Slovensko!

Ľudová strana naše Slovensko, si povedzme na rovinu, nie je na Slovensku veľmi obľúbenou, no nájdu sa jej prívrženci i tí, ktorí ňou pohŕdajú. Nenávisť voči tejto politickej strane vyvolávajú zväčša myšlienky s nacistickým podtónom, ktoré sa objavujú u členov kontroverzného politického zastúpenia. Na oslavnom galavečeri však Kotlebovci ukázali, že majú veľké srdce a rodinám venovali finančný dar. Potom však prišiel šok!

Suma, ktorá bola rozdelená medzi tri rodiny pozostávala z číslic, ktoré boli vyslovene nacistickej povahy. Keď sa suma 1488 eur rozloží na dve polovice, tak vzniknú čísla 14 a 88, ktoré sú nacistickými a extrémistickými číslami. Číslo 88 totižto predstavuje pozdrav nemeckého vodcu “Heil Hitler” pretože H je v poradí ôsme písmeno abecedy. Druhé dvojčíslie je spojené so štrnástimi slovami, ktoré použil americký extrémista.

Podľa dostupných zdrojov to šéf strany Marián Kotleba nemyslel zle a symbolika nebola cielená, no z odpovedi lídra strany bolo značne cítiť to, že si boli svojej provokácie vedomí! Každopádne musíme uznať, že dar ktorý venovali mnohodetným rodinám bol naozaj štedrý a bolo to pekné gesto!

Zdroj: sme.sk | Foto: Facebook