Nedeľná relácia Na telo s Michalom Kovačičom vyvolala mimoriadne búrlivé ohlasy divákov. Medzi pozvanými hosťami bol totiž Jaroslav Naď a Marian Kotleba, ktorý sa vyjadril k viacerým kontroverzným témam. Reakcia strany OĽaNO prišla okamžite.

Nedeľné Na telo privítalo tentokrát v štúdiu Jaroslava Naďa (OĽaNO) a Mariana Kotlebu (ĽSNS), ktorí prišli odpovedať na viaceré závažné problematiky. Medzi iným ale padli aj kontroverzné témy ako čipovanie, očkovanie či smutná udalosť vo Vrútkach. Práve k týmto témam podal predseda ĽSNS vysvetlenia, ktoré vyvolali ohlasy u divákov, no aj u samotného moderátora.

Kotleba sa v štúdiu zastával poslanca Mazureka, ktorý v jednom zo stausov tvrdil, že útočníkom vo Vrútkach bol Róm. Hoci napokon vysvitlo, že o Róma nešlo, zo strany poslanca sa ospravedlnenie či objasnenie chyby neuskutočnilo. Kotleba, ktorý na nedávnom súde dokonca spomenul Rytmusa, však vysvetlil, že Mazurek nemal na mysli rómsku menšinu, keď hovoril o menšine. Nedokázal však objasniť, prečo potom vyzýval v statuse, aby za problém prevzala zodpovednosť rómska predsedníčka strany PS Irena Biháriová. Rovnako mal za úlohu vysvetliť, prečo dostali hokejisti z Veľkého Krtíša príspevok 1 488 eur, keď žiadali o sumu 1 500 eur.

Najväčšiu debatu ale vyvolalo Kotlebovo video, ktoré videli stotisíce ľudí, kde tvrdí, že zaočkovaním sa vakcínou proti COVID-19 môžu byť ľuďom do tela vpichnuté nanočipy na ovládanie. Odvolával sa pritom aj na Bibliu a Zjavenie Sv. Jána, na čo okamžite zareagoval Kovačič. Požadoval s Bibliou v ruke od predsedu strany, aby uviedol, kde presne je takáto pasáž, ktorá by sa venovala nanočipom. Zároveň sa opýtal, či už Kotleba stretol niekoho s nanočipom: „To, že sme sa s tým na Slovensku nestretli, neznamená to, že to neexistuje,“ odpovedal politik.

Reakcia strany OĽaNO po tomto dueli na Markíze na seba nenechala dlho čakať. Už Naď v štúdiu odkázal Kotlebovi pri tematike Mazurekovho statusu, že považuje jeho slová za zbabelosť: „Ocenil by som, keby teraz prišlo ospravedlnenie,“ dodal. Strana na sociálnej sieti zverejnila časť videa z relácie s veľavravnými slovami: „Zaočkovaný Marián Kotleba. Gábor Grendel mal dnes v relácii Na telo nadľudský úkol. Debatovať so šéfom kotlebovcov o očkovaní a čipovaní,“ napísali. Video si môžete pozrieť nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti